IG TV tarih oluyor: Instagram, video yeniliklerini duyurdu

Instagram
Instagram

Popüler sosyal medya platformu Instagram, akıştaki videoları ve IG TV videoları, Instagram Video adı altında birleştirdi. Instagram Video, akışa ek olarak profilde Video sekmesinde yer alacak. Instagram Video ile birlikte filtre, kırpma, insan ve konum etiketleme gibi yeni video özellikleri de kullanıma sunulacak.

TikTok'un önlenemeyen hızlı yükselişi nedeni ile sosyal medya platformları radikal değişiklikler almaya devam ediyor. YouTube, Instagram gibi platformlar mevcut kitlesini TikTok'a kaptırmamak için yeni güncellemeler yayınlamaya devam ediyorlar.

Son olarak Instagram, IGTV ve akıştaki videoları Instagram Video formatı altında birleştirdiğini duyurdu. Instagram Video, insanların yeni video içeriklerini daha kolay bulabilmeleri için akışa ek olarak profilde Video sekmesinde yer alacak.

Yeni format ile birlikte kırpma, filtre, insan ve konum ekleme etiketleme gibi özelliklerde kullanıma sunulacak. Bunun yanı sıra akıştaki video ön izleme süresi 60 saniye olabilecek, reklam olarak kullanılan videoların ön izleme süreleri ise 15 saniye olacak.

Artık işletmeler videolar için reklam vererek hedef kitlelere ulaşabilecekler.

Instagram, değişikliklerin bugünden itibaren hem iOS hem de Android'de küresel olarak yayıldığını söylüyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >