İlaç yazdırmaya gitti, eşi kayıplara karıştı

Orhan Duymaz, kaybolan eşinin bulunması için yetkililerden yardım istedi.
Orhan Duymaz, kaybolan eşinin bulunması için yetkililerden yardım istedi.

Adana'da 30 yıldır depresyon hastalığıyla mücadele eden 57 yaşındaki Hatice Duymaz 4 gün önce eşi Orhan Duymaz ile birlikte gittiği hastanenin otoparkında sırra kadem bastı. Orhan Duymaz, ilaç yazdırmaya gittiğini, döndüğünde otomobilde eşini bulamadığını söyleyip, yetkililerden bulunması için yardım istedi.

Edinilen bilgiye göre Orhan Duymaz, 3 Ekim günü depresyon tedavisi gören eşini de yanına alarak otomobiliyle Balcalı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitti. Burada eşini otoparka park ettiği araçta bırakan Orhan Duymaz, ilaç yazdırmak için hastaneye girdi. İlacı yazdırdıktan sonra geri dönen Duymaz, eşini göremedi.

Orhan Duymaz, yakınlarıyla birlikte yaptığı tüm aramalara karşın eşi Hatice'ye ulaşamayınca kayıp başvurusunda bulundu. Eşi Hatice'nin tedavi görmek istemediğini belirten Orhan Duymaz, "Hastane otoparkında arabayı park ettim.

Hatice Duymaz, 4 gün önce hastanenin otoparkında kayıplara karıştı.
Hatice Duymaz, 4 gün önce hastanenin otoparkında kayıplara karıştı.

Eşim 30 yıldır depresyon hastalığıyla mücadele ediyor. Tedavi olmayı kabul etmedi ve araçtan inmedi. Ben de en azından bir ilaç yazdırayım diye hastaneye gittim. 20 dakika sonra döndüğümde, arabadan çıkıp gitmişti. Hastanenin her köşesine baktım, ama bulamadım" dedi.

“Kızım da ben de onu çok seviyoruz”

Eşinin aynı zamanda şeker hastalığı nedeniyle insülin iğnesi kullandığını söyleyen Orhan Duymaz ilaçlarının yanında olmadığını ve bu durumun sağlığı için ölümcül bir tehlike yarattığını ifade etti. Duymaz, sözlerine şöyle devam etti:

  • "Psikolojik durumundan dolayı ara sıra evden gideceğini, ölmek istediğini söylüyordu. Ama kaçmasını hiç beklemezdim. Kızım da ben de onu çok seviyoruz. Buradan emniyet yetkililerimize sesleniyorum. Lütfen eşimi bulun. Başına bir şey gelmesinden korkuyorum. Kaybolduğunda üstünde yeşil bir pantolon ve eşarbı vardı. Duyan, gören varsa Allah rızası için haber versin"
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >