20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

İlkokul öğrencisini 'D' harfini yazamadı diye tartakladı

Salih G.
Salih G.

Adana'da birinci sınıf öğrencisi Salih G.'yi tahtaya kaldıran Hacı A. isimli öğretmen, ilkokul birinci sınıf öğrencisi Salih'in 'D' harfini yazamaması üzerine çocuğa darp girişiminde bulundu. Öğretmen Hacı A. gözaltına alındı.

İçindekiler

Adana'da ilkokul öğrencisinin 'D' harfini yazamamasına sinirlenerek çocuğu darp eden öğretmene, sosyal medya üzerinden tepkiler çığ gibi büyüdü. 1. sınıf öğrencisi Salih G.'nin babası ise 'artık çocuğumu okula göndermek istemiyorum' diyerek serzenişte bulundu.

'D' Harfini yazamadı diye

Adana’da Şakirpaşa İlkokulu’nda "D" harfini yazamayınca öğretmeni tarafından darp edilen öğrenci, "Öğretmen beni tahtaya kaldırdı yazıyı yaz dedi yazamayınca beni dövdü, canım yandı" dedi.

Salih G.
Salih G.

Baba, çocuğunu döven öğretmen hakkında şikayetçi oldu
1. sınıf öğretmeni Hacı A. tahtaya kaldırdığı öğrencisi Salih G.’ye ’D’ harfinin nasıl yazıldığını gösterip daha sonra da öğrenciden kendisinin yazmasını istedi. Ancak öğrenci yazamayınca bu kez öğretmen öğrencinin elinden tutup birlikte yazdı. Daha sonra tekrar harfi yazmasını istedi. Öğrenci yazamayınca öğretmen sinirlenerek çocuğun ensesine iki tokat atıp ona bağırıp çağırmaya başladı. Yaklaşık 2 dakika boyunca öğrencisine ’D’ harfini yazdırmaya çalışan öğretmen, buna rağmen harfi yazamayan erkek öğrenciyi, kazağından tutup, savurarak sırasına gönderdi.

Öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı.
Öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı.
1. sınıf öğretmeni Hacı A. tahtaya kaldırdığı öğrencisi Salih G.'ye 'D' harfinin nasıl yazıldığını gösterip daha sonra da öğrenciden kendisinin yazmasını istedi. Öğrenci yazamayınca öğretmen sinirlenerek çocuğun ensesine iki tokat atıp ona bağırıp çağırmaya başladı...

Bu durum basın mensupları tarafından haber yapılınca çocuklarının öğretmen tarafından darp edildiğini öğrenen aile ise şok oldu. Dükkanında müşterisini tıraş ederken oğlunun dayak yediğini öğrenen baba hemen çocuğunu okuldan alıp Şakirpaşa Polis Merkezine giderek şikayetçi oldu. Salih G. 18 yaşından küçük olduğu için Çocuk Şube Müdürlüğüne babasıyla gidip psikolog eşliğinde ifadesi alındı.

Mehmet G. artık çocuğunu okula göndermek istemediğini söyledi.
Mehmet G. artık çocuğunu okula göndermek istemediğini söyledi.

"Yazamadım diye beni dövdü"

7 yaşındaki Salih G. ise yaşadığı olayın hala şokunda olduğu için çok fazla konuşamazken, "Öğretmenim beni tahtaya kaldırdı ’şu yazıyı yaz’ dedi yazamadım iki defa kafama vurdu ve beni itti. O an canım yandı" dedi.

Anne Hamdiye G. ise oğlunun öğretmen tarafından dövüldüğünden haberi olmadığını anlatarak, "Oğlum 1 haftadır zaten hasta ama okula gönderiyoruz çünkü bir şeyler öğrenebilmesi için dayak yesin diye değil. O kadar cani, o kadar vicdansız mı bu öğretmen bence normal bir insan değil. Bütün annelere sesleniyorum çocuklarına sahip çıksınlar bu öğretmen psikopat biridir. Affedilmesini istemiyorum gerekirse öğretmenlikten bile alsınlar o kadar kinliyim ona. Yazık yani annenin, babanın kıyamadığına nasıl bir başkası kıyabilir" diye tepki gösterdi.


"Ben artık oğlumu okula göndermek istemiyorum"

Oğlunun öğretmen tarafından dövüldüğünü öğrenince şok olduğunu anlatan baba Mehmet G. şöyle devam etti:
"Ben çalışıyordum dükkanda çocuk şubeden beni aradılar dediler ki oğlunuzu darp etmişler o an şok oldum. Tıraş ettiğim müşterinin saçını, sakalını bozdum elim ayağım tutmadı. Biz çocuğumuzu okula gönderiyoruz ki okusun adam olsun devletine, milletine saygılı bir insan olsun. Bu öğretmen neden böyle bir şey yaptı. Bir ’d’ harfi yazamadığı için darp etmiş. Bu çocuk okula başlayalı daha 20 gün oldu bu çocuktan ne bekliyorsun ki hocam. Biz şok olduk öğretmenden şikayetçiyiz bir an önce yetkililerden gereğinin yapılmasını istiyoruz. Maddi, manevi şikayetçiyiz çocuğumuzu darp etmeye hakkı yok. Ben aç, susuz kalıyorum çocuğumu okula yollayabilmek için ama darp edildikten sonra okula göndermek istemiyorum."

Öğretmen gözaltına alındı.