İngiliz doktordan ürküten açıklama: Ölen insanlar çok sağlıklıydı

İngiliz doktordan ürküten açıklama
İngiliz doktordan ürküten açıklama

Omicron varyantının etkileriyle artan vaka sayıları endişe uyandırmaya başladı. İngiltere'de Cwmbran'daki Grange Üniversite Hastanesi'nde yoğun bakım doktoru olarak görev yapan David Hepburn'dan çarpıcı açıklamalar geldi. Hepburn, yoğun bakımda yatan hastaların genç, sağlıklı ve aşısız insanlar olduğunu belirtti.

Dünya, COVID-19 salgını ile yeniden büyük bir mücadeleye girdi. İngiltere'de de vaka sayılarının ciddi boyutlara ulaşmasının ardından gözler yoğun bakımlara çevrildi. Cwmbran'daki Grange Üniversite Hastanesi'nin yoğun bakım servisinde çalışan David Hepburn ise hastalarla ilgili önemli bir detayı dünya ile paylaştı.

Başka hastalıkları yoktu

COVID-19 nedeniyle kaybettikleri insanların sağlıklı olmasının dikkate değer olduğunu belirten Dr. Hepburn, "Şu anda yoğun bakımlarda aşırı bir yoğunluk yok. Ancak virüs nedeniyle kaybettiğimiz hastalar var. Üstelik altta yatan başka bir hastalıkları yok ve baktığınız zaman hepsinin 30 yıldan fazla yaşayacak insanlar olduğunu düşünürsünüz" ifadelerini kullandı.

Yoğun bakımdaki hastalar genç ve aşısız

Yoğun bakımlarda yatan hastalarla ilgili bir başka detaya daha dikkat çeken Dr. Hepburn, "Omicron varyantında henüz zirve vaka sayısına ulaşılmadı. Bu nedenle yoğun bakımlarda da tedirgin bir bekleyiş var. Fakat yoğun bakımdaki insanlar genç ve aşısız insanlar" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >