İngiliz Kraliyet ailesi: Meghan doğumunu ilan etmeyecek

Meghan Markle'ın bebeğinin kız olacağı iddia ediliyor.
Meghan Markle'ın bebeğinin kız olacağı iddia ediliyor.

İngiliz Kraliyet gelini Sussex Düşesi Meghan Markle'ın doğum yapmasına günler kaldı. Ancak, Meghan ile ilgili haberler gündemden düşmüyor. Tüm dünyanın heyecanla bebeği görmeyi beklediği Markle ile ilgili Kraliyet'ten bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada, ''Meghan, doğumunu ilan etmeyecek'' denildi.

İngiliz Kraliyet gelini Sussex Düşesi Meghan Markle'ın doğum yapmasına günler kala birbiri ardına haberler gelmeye devam ediyor. Prens Harry ile evlendiği günden beri konuşulan Markle, Kraliyet ailesinden daha çok takip edilmeye başladı. Özgür tavırları ile Prenses Diana'ya benzetilen eski yıldızın doğumu ile ilgili iddialar bitmek bilmiyor.

Doğum paylaşılmayacak

Dün, Kensington Sarayı'ndan resmi bir açıklama yapıldı. Açıklamada, Sussex Düşesi'nin doğumunun ilan edilmeyeceği, çiftin özel kutlamalarından sonra uygun gördükleri bir gün halkla paylaşacakları bildirildi. Daha önce evde doğum yapmak istediğini belirten Meghan Markle’ın bu isteğini de kabul eden Kensington Sarayı’ndan bir sözcü alınan kararı bir bildiri ile halka duyurdu.

Açıklamada Sussex Dükü ve Düşesi’nin aldıkları bir kararla, bebeğin doğumunun ilan edilmeyeceği, Majesteleri Elizabeth’in karara saygı duyduğu da yazıyor. Ayrıca kendi aralarında yapılacak özel kutlamalardan sonra, uygun gördükleri bir gün bebeğin doğumunu halka duyuracakları da belirtildi.

Sarayın yayınladığı bildirinin metni.
Sarayın yayınladığı bildirinin metni.
Meghan Markle nisan sonunda doğum yapacak.
Meghan Markle nisan sonunda doğum yapacak.

Halkın önüne çıkmak istemiyor

Bu kararın alınmasındaki nedenlerden biri de Düşes’in doğum yaptıktan birkaç saat sonra, hastane önünde halk ve medyanın karşısına çıkmak istememesi. Gelen bilgiler Düşes'in bu fikri yadırgadığı yönünde. Resmi açıklamanın yanı sıra bazı dedikodular da Meghan’ın 35 yaşında olduğu için doğumun riskli olabileceği, hatta Düşes’in epidural veya sezaryen olabileceği yönünde

Meghan Markle gündemden düşmüyor.
Meghan Markle gündemden düşmüyor.