Sahibinden.com'dan satış iddialarına açıklama

Sahibinden.com 'satılıyor' iddialarını yalanladı.
Sahibinden.com 'satılıyor' iddialarını yalanladı.

Türkiye'nin e-Ticaret sektöründeki öncülerinden olan Sahibinden.com, İngiliz emlak şirketi Marks & Mann'ın radarına takıldığı iddia edilmişti. Şirket yazılı bir açıklama yaparak iddiaları yalanladı.

Türkiye'nin en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan sahibinden.com'un 4.8 milyar dolarlık rekor fiyatla bir İngiliz firmaya satılacağına yönelik iddialara üzerine şirketten yazılı açıklama geldi.

Haber yalanlandı

Sahibinden.com'dan yapılan açıklamada gündemde böyle bir konu bulunmadığına dikkat çekilirken söz konusu haberin de gerçeği yansıtmadığı vurgulandı.

ahibinden.com’dan e-ticaret platformunun satılacağına yönelik medyada yer alan iddialara ilişkin yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, söz konusu haberin gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, “Bugün bir ulusal gazetede ‘4,8 milyar dolara sahibinden site’ başlıklı bir haber yayınlanmıştır. Söz konusu haber gerçeği yansıtmamakta olup şirketimizin gündeminde böyle bir konu bulunmamaktadır. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına saygılarımızla dikkatinize sunuyoruz.” denildi.

Aylık 44 milyon ziyaretçi

Aylık ortalama 44 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren Sahibinden.com'a İngiliz emlak şirketi Marks & Mann talip olduğu iddia edilmişti.

Sahibinden.com, 2018'de ayda ortalama 44,3 milyondan fazla kullanıcıya hizmet verdi.
Sahibinden.com, 2018'de ayda ortalama 44,3 milyondan fazla kullanıcıya hizmet verdi.

Yemeksepeti de satılmıştı

Türkiye’nin en büyük internet sitelerinden Yemeksepeti, 2015 yılında dünyanın en büyük online yemek sipariş platformu Delivery Hero’ya 589 milyon dolara satılmıştı.

Marks & Mann 100 yıldır emlak sektöründe

Bir aile şirketi olan Marks & Mann ise 100 yıldan fazla emlakçılık deneyimine sahip. Şirket online emlak İngiltere dışında ciddi yatırımlar yapıyor.

2018 yılı boyunca kullanıcılar birbirine 220 milyon mesaj gönderdi.
2018 yılı boyunca kullanıcılar birbirine 220 milyon mesaj gönderdi.

Aylık 44 milyon aktif kullanıcı

Türkiye’nin ilk emlak sitelerinden biri olan Sahibinden.com, 2018 yılında ayda ortalama 44,3 milyondan fazla kullanıcıya hizmet verdi. Platformda toplam ilan görüntülenme sayısı 2018 yılı boyunca 25 milyarı aştı ve kullanıcılar birbirine toplamda 220 milyon mesaj gönderdi.

2018’de Sahibinden.com’un mobil uygulamasının kullanıcı sayısı bir önceki yıla oranla yüzde 26 arttı ve uygulama Apple Store’da 2018’in en fazla indirilen ücretsiz uygulamaları arasında yer aldı.

Sahibinden.com’da 2018 yılı içinde yaklaşık 2 milyon satılık ev ilanı verildi. En çok emlak ilanı veren şehir İstanbul olurken onu Ankara ve İzmir takip etti.

Sahibinden.com'da 2018 ocak ayından itibaren 5,5 milyondan fazla vasıta ilanı verildi.
Sahibinden.com'da 2018 ocak ayından itibaren 5,5 milyondan fazla vasıta ilanı verildi.

Piyasayı belirliyor

Sahibinden.com sadece emlak sektöründe değil otomobil satışlarında da piyasayı domine ediyor. Sahibinden.com’da 2018 ocak ayından itibaren otomobil, kamyonet, kamyon, minibüs, otobüs ve özel amaçlılar olmak üzere toplamda 5,5 milyondan fazla vasıta ilanı verildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >