İngiltere'de sağlık krizi: Kanser hastası yağmurun altında 7 saat bekledi

Kanser hastası bahçede düşerek kalçasını kırdı
Kanser hastası bahçede düşerek kalçasını kırdı

Sağlık alanında krizlerin yaşandığı İngiltere'de yürekleri burkan bir görüntü kaydedildi. Kanser hastası olduğu öğrenilen 85 yaşındaki yaşlı bir adam, bahçesinde yere düşüp kalçasını kırdı. Yaşlı adam yağmur altında tam 7 saat boyunca ambulansın gelmesini bekledi.

İngiltere'de 12 bin doktor, 50 bin hemşire ve doğum uzmanı açığı bulunduğu, bunun "bu zamana kadar ülkenin sağlık sistemindeki en ağır personel krizi" olduğu belirtilirken son gelen görüntü görenleri kahretti.

7 saat yağmur altında bekledi

Galler'de yaşayan 85 yaşındaki kanser hastası Keith Royles, çim biçerken düşüp kalçasını kırdı. Yerinden kıpırdatılamayan yaşlı adam için hemen ambulans çağrıldı. Ancak ambulans 7 saat sonra geldi. Bu sırada yağmur altında beklemek zorunda kalan adamın hali, ülkede infial yarattı.

Saatlerce yağmur altında ambulansı bekledi
Saatlerce yağmur altında ambulansı bekledi

Her şeyin hastaneden yalnızca birkaç metre ötede yaşadığına dikkat çekilirken Royles'un ailesinin talihsiz adamı kuru tutmaya çalıştığı öğrenildi. Royles'un kızı Tina, "Ambulans çağırdık ve bize 4 ila 7 saat arasında gelebileceğini söylediler. Birkaç kere daha aradık ancak yönetim yapılabilecek bir şey olmadığını ifade etti" ifadelerini kullandı.

"Çok üzgünüz"

Skandalın ardından Galler Ambulans Şefi Lee Brooks ise "Bay Royles'un yaşadığı deneyimden dolayı çok ama çok üzgünüz. Hasta devir teslim sırasında yaşanan gecikmeler bazı hastalara hızlı bir biçimde ulaşamamamıza neden oluyor" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >