İngiltere'den Nepal'e yürüyen gezgin 1 yıl sonra İstanbul'a ulaştı

 Rosie Swale Pope.
Rosie Swale Pope.

2018 yılında İngiltere'den yola çıkan gezgin ve maraton koşucusu Rosie Swale Pope yürüyerek 1 yılda İstanbul'a ulaştı. Yürüyerek çocuklara yardım etmek isteyen Rope, 'uğradığı ülkeler içinde en büyük ilgiyi Türkiye’de gördüğünü' söyledi.

İstanbul'a dün akşam gelen Rosie Swale Pope, Nepal'e gidip buradaki yoksul çocuklara yardım etmek için yolculuğa başladığını söyledi. Rosie Swale Pope, günde yaklaşık 20 kilometre yol kat ediyor. Pope, yolculuğu sırasında haftada sadece bir gece kişisel temizliği ve elektronik cihazlarını şarj etmek için otelde kalıyor, diğer gecelerini ise mini karavanında geçiriyor.

 Rosie Swale Pope 1 yıl yürüyerek İstanbul'a ulaştı
Rosie Swale Pope 1 yıl yürüyerek İstanbul'a ulaştı

'En çok Türkiye'de ilgi gördüm'

Geçtiği her yerde ilgi ile karşılandığını ve kendisine çok sıcak davranıldığını söyleyen Rosie, Türkiye’de gördüğü bu ilgiden çok memnun olduğunu dile getirdi. İnsanların sürekli kendisine selam verdiğini ve yardımcı olmaya çalıştıklarını belirten Rosie Swale Pope, uğradığı ülkeler içinde en büyük ilgiyi Türkiye’de gördüğünü söyledi.

Rosie Swale Pope, yürüyüşünü Türkiye’den sonra Gürcistan üzerinden Azerbaycan, Türkmenistan, İslamabad, Kaşmir’i geçtikten sonra Nepal’in başkenti Katmandu’da sonlandıracak.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >