'İnsan taşıyan' halk otobüsü şoföründen hayrete düşüren hareket

Çanakkale'de halk otobüsü şoförünün intikamı 'pes' dedirtti.
Çanakkale'de halk otobüsü şoförünün intikamı 'pes' dedirtti.

Çanakkale'de halk otobüsü şoförü ve bisikletli bir vatandaş arasında yaşanan gerilim, halk otobüs şoförünün bisikleti ezip metrelerce sürüklemesiyle son buldu. Şoförün, idari soruşturma başlatıldıktan sonra görevinden alındığı öğrenildi.

Çanakkale'de, halk otobüsü şoförü, trafikte tartıştığı ve kendisine küfür ettiğini iddia ettiği bisiklet sürücüsünden akılları durgunluk veren bir hareketle 'intikam' aldı.

Bisikleti metrelerce sürükledi

Otobüsle bisikleti ezen ve metrelerce sürükleyen şoför, Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nce başlatılan idari soruşturma kapsamında görevden alındı.

Dün saat 20.00 sıralarında, Demircioğlu Caddesi'nde ilerleyen Çanakkale Belediyesi'ne bağlı halk otobüsünün şoförü ile bisiklet sürücü arasında trafikte tartışma yaşandı.

Halk otobüsü şoförü altına aldığı bisikleti metrelerce sürükledi.
Halk otobüsü şoförü altına aldığı bisikleti metrelerce sürükledi.

Vatandaşlar kaydetti

Kısa süreli tartışma sırasında bisiklet sürücüsünün kendisine küfür ettiğini öne süren şoför, bisikleti sağ tekerleğinin altına alıp, üzerinden geçti. Bir süre bisikleti sürükleyen otobüs şoförünün bu hareketini, vatandaşlar cep telefonu kameralarına saniye saniye kaydetti.

Bisiklet Platformu'ndan açıklama

Çanakkale Bisiklet Platformu olaydan sonra bir açıklama yaparak, "Çanakkale’de bisiklet kültürünün yerleşmesini, bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmayı amaçlıyor bu doğrultuda çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Ancak trafikte gün geçtikçe yaşadığımız problemler hem hayatlarımızı tehlikeye atıyor, hem bisiklet kullanıcılarını tedirgin ediyor. Dün 20:00 sularında Çanakkale Belediyesine ait otobüs şoförünün bir bisikletliyi levye ile koşturması devamında bisikletinin üstünden otobüs ile geçmesi kabul edilemez bir durumdur. Çanakkale Bisiklet Platformu ve gönüllüleri olarak konuyu öğrendiğimiz andan itibaren gerekli tepki ve şikayetleri gerekli ve ilgili mercilere bildirerek konunun takipçisi olduk. Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nden gelen açıklama doğrultusunda; şoför hakkında gerekli soruşturmanın başlatıldığı, kişinin artık toplu taşımada şoförlük yapamayacağı, bisikletli arkadaşımızın zararını tanzim etme ve özür dilemek adına kendisiyle iletişime geçmeye çalışmaktadırlar. Geri bildirim konusunda bizlere hızlı sonuç sağlayan ulaşım hizmetleri müdürlüğüne teşekkür ederiz. Bu tarz durumların her zaman takipçisi olacağımızı, gerekli şikayet ve tepkileri koyacağımızı tüm kamuoyuna bildiririz" denildi.

Olaya tanıklık eden bazı vatandaşlar olay anını anbean kaydetti.
Olaya tanıklık eden bazı vatandaşlar olay anını anbean kaydetti.


Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü de idari soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında adı açıklanmayan şoföre işten el çektirildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >