Instagram Hikâyeler'e yepyeni bir özellik daha geliyor

Instagram Storie
Instagram Storie

Instagram, yakın zamanda hikâyeler özelliğine yeni bir özelliği daha dahil ediyor. Bu sistem sayesinde eski hikâyeleri klip haline getirmek mümkün oluyor.

Yayınlanan her güncellemeyle yeni özellikler kazanan Instagram Hikâyeler, her gün yüz milyonlarca kullanıcıya erişiyor. Bu kitleyi daha da genişletmek isteyen sosyal ağ, yeni adımlar atmaya devam ediyor. Şirket, son olarak hikâyelerde uygulanan 24 saat sınırını esnetmeye başladı.

Birkaç hafta önce uygulamaya SuperZoom ve Stop-Motion özellikleri de dahil edildi.
Birkaç hafta önce uygulamaya SuperZoom ve Stop-Motion özellikleri de dahil edildi.

Instagram Hikâyelerine klip özelliği geliyor!

Geçene sene Snapchat, 24 saatlik anlık paylaşımların daha sonradan bir araya getirilmesini sağlayan özel bir sistemi kullanıma açmıştı. Benzer özellik Instagram Hikâyeler için de aktif hale geliyor. Böylece artık kullanıcılar geçmiş tarihli hikâyeleri bir araya getirip paylaşma imkanına kavuşuyor.

Evet; her zaman olduğu gibi bu özellik de kademeli bir şekilde kullanıcılara açılıyor. Dolayısıyla tüm kullanıcıların sistemden yararlanması için bir süre beklemesi gerekiyor. Instagram Hikâyeler'e eklenen güzel özellik, eski anlık paylaşımların bir araya getirilmesi ve tek klip halinde paylaşılmasını sağlıyor. Elbette bu noktada çeşitli düzenleme işlemleri de yapılabiliyor. Aşağıdaki bağlantılar üzerinden Instagram mobil uygulamasını indirmek mümkün.

Google Play ve App Store üzerinden uygulamanın en güncel versiyonunu kullanabilmek mümkün.