İntihar etmek için çatıya çıkan şahsı psikolog ikna etti

Psikolog intihar etmek için çatıya çıkan şahsı ikna etti.
Psikolog intihar etmek için çatıya çıkan şahsı ikna etti.

Bir iş merkezinin çatısına intihar etmek için çıkan şahsı psikolog uzun uğraşlar sonrasında ikna ederek çatıdan indirmeyi başardı.

Edinilen bilgiye göre bugün saat 16.30 sıralarında Trabzon’daki Atatürk alanında bulunan bir iş merkezinin çatısına çıkan Şenol K. isimli şahıs, "Seni çok seviyorum Ayşegül" diyerek bağırmaya başladı.

Bu sırada şahsı çatıda gören bölgede görev yapan polis ekipleri itfaiye ekiplerine haber vererek çevre güvenliği aldı. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri 2 ayrı ekiple 7 katlı iş merkezinin altında önlem aldı. Şişme hava yastığı ve branda ile tedbir alan ekiplerin ardından polis ekipleri bayan bir psikolog eşliğinde çatıya çıktı.

Şahıs zaman zaman çatıdan "Ayşegül’ü getirin" çağrısında bulunurken, bayan psikolog şahsı ikna etmek için yanına yaklaştı. Emniyet Müdür Yardımcısı Ramazan Eniş ve Asayiş Şube Müdürü Fuat Süzer de çatıda şahsı ikna etmek için uğraşırken, kız kardeşi de çatıya çıkarak kardeşini ikna etmek için dil döktü. Ayaklarını zaman zaman çatıdan aşağıya sarkıtan şahıs korku dolu anların yaşanmasına neden olurken, eşi Ayşegül K. ile yaşadığı ailevi sorunlarından ötürü çatıya çıkan şahıs uzun uğraşların ardından ikna edildi.

Psikoloğun sarılarak ikna ettiği şahıs ardından çatıdan indirildi. Şenol K., daha sonra ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.