İskoç turistin Antalya tatili kabusa döndü

İskoçya'da yaşayan Janet Alexander iki kızıyla Türkiye'ye tatile geldi. Kızlarından birini otelin oyun salonuna emanet etti. Döndüğünde kızını bulamayan anne 1 saat sonra kızına kavuştu. Kız otel çalışanlarından biriyle yürüyordu. Janet Alexander seyahat acentası ve otel yönetimine dava açtı.

Antalya'ya tatile gelen İskoç aile tatil sırasında korku dolu saatler yaşadı. İskoçya’daki Inverness bölgesinde yaşayan Janet Alexander ve kızları 5 yaşındaki Rose ve 9 yaşındaki Lois tatil için Thomas Cook Seyahat Ajansı ile anlaşarak Antalya Royal Wings Hotel’e geldi.Anne, küçük kızını oteldeki çocuk oyun alanına bıraktı ve büyük kızını dalış dersinden almaya gitti. Toplamda 1 saat yoktu. Bu sırada, Rose oyun alanından kaçırıldı. Anne Janet, otele geldiğinde ilk yaptığı oyun alanına gitmek oldu. Kızını orada göremeyince çalışanlara sordu. Janet’ın iddiasına göre, çalışanlar kızı hiç görmediklerini belirtti. Otelde arama çalışmaları başladı.

Hürriyet'in haberine göre, Anne Janet o anları anlatırken, “Hayatımın en korkunç olayıydı. Kızımın öldüğünü ya da kaçırıldığını ve istismar edildiğini düşündüm. İnsanlar, çalışan kontrolü altındaki oyun alanlarının güvenli olmadığını anlamalılar. Bir daha asla Thomas Cook şirketine güvenmem.” dedi. Sonunda, misafirlerden biri dışarıda bir kadın ile beraber yürüyen sarışın bir kız gördüğünü söyledi.

Ardından küçük kız bulundu. Rose’u kaçıranın otel çalışanı olduğunu belirten Janet, kızının kaçırıldığı şikayetiyle polise başvurdu. Polis, çocuk sağ döndüğü için işlem yapmazken, Alexander otel yönetimiyle tur şirketine dava açtı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >