POLİTİKADAN DOSYA HABERE, YEREL HABERDEN ÖZEL ÇALIŞMALARA KADAR HABERİN SOSYAL MEDYASINDASINIZ. BAZEN 'CİDDİ MESELE' BAZEN BİR DAKİKALIK VİDEOLARLA GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ DETAYLARLA BURADAYIZ.

20.356 Takipçi
JURNAL.İST HAKKINDA

İslamofobi'nin kendine yer bulduğu 15 oyun

Arşiv

Yeni Zelanda'nın ChristChurch kentinde cuma namazı sırasında iki camiye terörist saldırı düzenlenmesi sonucu 49 kişi şehit oldu. Teröristin saldırı anlarını Facebook üzerinden canlı yayın yaparak paylaştığı görüntüleri analiz eden Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Araştırma Merkezi'nden Doç. Dr. Levent Eraslan “Silahların üzerindeki notlar ve teröristin kafasındaki kameranın konumu hemen herkesin bildiği PUBG oyununa çok benziyor” dedi. Gençlik ve Spor Bakanlığı, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Gençlik ve Spor Bakanları 3. Konferansı kapsamında hazırlanan İslamofobi içeren 15 oyunu derledik.

İçindekiler

Yeni Zelanda'nın ChristChurch kentinde cuma namazı sırasında iki camiye terörist saldırı düzenlenmesi sonucu 49 kişi şehit oldu. Yeni Zelanda Başbakanı saldırıya ilişkin ilk açıklamasında, "Yeni Zelanda'nın en karanlık günü" dedi. Teröristin saldırısını Facebook üzerinden canlı yayın yaparak paylaştığı ortaya çıkarken, uzmanlar tüm dünyanın dikkatini çeken yayını analiz etti.

Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Araştırma Merkezi'nden Doç. Dr. Levent Eraslan, "Silahların üzerindeki notlar ve teröristin kafasındaki kameranın konumu hemen herkesin bildiği PUBG oyununa çok benziyor" dedi.

“Müslüman ve İslam karşıtı oyunlar zemin hazırlıyor”

Bilgisayar oyunlarında Müslüman ve İslam dünyasını hedef alan çok ciddi semboller ve alt mesajlar olduğuna da vurgu yapan Eraslan, “Bu oyunlarda ‘kötü’ ve ‘öldürülen’ algısı oluşturuluyor Müslümanlar için. Bunlar da teröristlerin motivasyonlarını artırıyor” şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Gençlik ve Spor Bakanları 3. Konferansı kapsamında hazırlanan "Oyunlarda İslamofobi" adında bir kitapçık çıkarmıştı.

İslamofobi'nin kendine yer bulduğu 15 oyunu derledik.

Call of Duty
Call of Duty
Guitar Hero 3
Guitar Hero 3
Hitman
Hitman
Resident Evil
Resident Evil
Serious Sam
Serious Sam
Muslım Massacre
Muslım Massacre
Ayo Dance
Ayo Dance
Clive barker's undying
Clive barker's undying
Devil May Cry
Devil May Cry
Bomb Gaza
Bomb Gaza
Minaret Attack
Minaret Attack
Tekken Tag Tournament 2
Tekken Tag Tournament 2
Command Conguer Generals
Command Conguer Generals
Faith Fighter
Faith Fighter