İspanya'da ilginç kaza: Uçak ve otomobil çarpıştı

Uçakta ufak bir hasar meydana geldi
Uçakta ufak bir hasar meydana geldi

İspanya’daki Alicante Havalimanı’nda Renault Clio, Ryanair’e ait Boeing 737 tipi bir uçak arasında oldukça sıra dışı bir kaza meydana geldi. Neyse ki kazada herhangi bir yaralanma ya da ciddi bir hasar olmadı.

Otomobil kazalarını görmeye alışkınız. Uçak kazaları da çok sık olmasa da meydana gelebiliyor. Ancak bu sefer durum oldukça farklı. 12 Nisan’da gerçekleşen kaza bir otomobil ile uçak arasında yaşandı. Her ne kadar kulağa inanılması güç gelse de bu olay İspanya’da yaşandı. Kaza nedeniyle havalimanında aksamalar meydana geldi.

Aracın el freni çekilmemiş

Pilot eğitmeni ve havayolu müfettişi Iván Castro Palacios’un Twitter’da paylaştığı olayda beyaz Renault Clio‘nun uçağın altında sıkıştığı görülüyor. Renault Clio’nun üzerinde yer alan logodan aracın havalimanı yer hizmetlerine ait olduğunu anlıyoruz.

Gelen bilgilere göre aracın sürücüsü park ettikten sonra el frenini çekmeyi unutmuş. El freni çekik olmadığı için bir süre sonra harekete geçen araç, kendisini park halindeki uçağın altında buluyor. Bu ilginç kaza sırasında uçağın içinde de kimsenin olmadığı belirtiliyor.

Aracın uçağın alında kaldığı görülüyor
Aracın uçağın alında kaldığı görülüyor

Uçak bakıma alındı

Uçağın alt kısmındaki hasar önemsiz görünse de, daha yakından incelenmek üzere bakım tesisine götürüldüğü açıklandı. Tesise götürülen uçağa, her şeyin yolunda olduğundan emin olduktan sonra uçuş izni verildi. Ryanair’e ait Boeing 737-800, 90 dakikalık gecikmenin ardından İspanya’nın Alicante kentinden İngiltere’nin Manchester kentine doğru yol aldı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >