İsrail ordusu AP ve Al-Jazeera'nın ofisinin olduğu binayı vurdu

Vurulan binadan ilk görüntüler
Vurulan binadan ilk görüntüler

İsrail ordusunun, Gazze'de içinde Amerikan merkezli haber ajansı Associated Press (AP) ile Katar merkezli Al-Jazeera televizyon kanalının ofislerinin olduğu yüksek katlı bir binanın vurulacağı uyarısında bulunduğu bildirildi. İsrail ordusunun duyurunun ardından vurduğu bina çöktü.

İsrail ordusu, Gazze'de Associated Press (AP) ve Al-Jazeera gibi uluslararası televizyon kanallarının çalışanlarının kullandığı bir binayı bombaladı. İsrail'in saldırıdan önce binanın 'önümüzdeki bir saat içinde bombalanacağı' konusunda gazetecileri uyardığı belirtiliyor.

İsrail istihbaratının bina sahibi ile görüşmesi yayınlandı

Bölgeden gelen haberlere göre, bu uyarının ardından bina hızla tahliye edildi. Birçok ekipmanın ise içeride kaldığı aktarılıyor. Binada uluslararası televizyonların dışında başka ofislerin ve ev olarak kullanılan dairlerin bulunduğu, saldırının ardından yapının yıkıldığı belirtildi.

Ayrıca Al-Jazeera televizyonu yaptığı yayında söz konusu bina sahibi ile İsrail istihbaratından bir subayın telefon görüşmesini ekranlara yansıttı.

Vurulan binadan ilk görüntüler
Vurulan binadan ilk görüntüler

Ölü sayısı 139'a yükseldi

İsrail'in Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik sürdürdüğü saldırılar devam ediyor. Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 39’u çocuk, 22’si kadın olmak üzere toplam 139’a yükseldiği bildirildi. Yaralı sayısı ise bin olarak açıklandı.

Uçuşlar durduruldu

İsrail, güvenlik sorunu ve olası saldırı nedeniyle Tel Aviv'de bulunan Ben Gurion Uluslararası Havalimanı'nı yarın saat 23.59'a kadar uçuşlara kapattı.

Karar üzerine İzmir-Tel Aviv seferini yapan kargo uçağı Akdeniz üzerinden tur atarak Antalya'ya iniş yaptığı öğrenildi. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları devam ederken, birçok havayolu şirketi bu ülkeye yaptığı uçuşları askıya almak zorunda kalmıştı.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >