İşsiz koca eşine bedelli askerlik kredisini çektirip boşanma davası açtı

Arşiv
Arşiv

İşsiz koca önce eşine bedelli askerlik kredisi çektirdi, daha sonra evini terk ederek eşine boşanma davası açtı. 22 bin liralık kredi çeken kadın ise kredi ve faizinin kendisine ödenmesi için eşine tazminat davası açtı.

Edinilen bilgiye göre İstanbul'da yaşayan F.B isimli kadın 6 yıllık evliydi ve eşi askerlik yapmamıştı. 2015 yılında bedelli askerlik çıktı.

Eşi genç kadına bedelli askerlikten faydalanmak istediğini söyledi; ancak o dönemde çalışmıyordu. Genç kadından bedelli için kredi çekmesini istedi.

Eşi işe başladığında ödemesi şartıyla genç kadın bankadan ihtiyaç kredisi çekti. Aynı gün çekilen para Milli Savunma Bakanlığı'na yatırılarak bedelli askerlik ücreti ödendi.

Bir süre sonra ise çiftin evlilikleri bozuldu. Adam evi terk etti. F.B. kocasından kredinin taksitlerini ödemesini istedi ancak eşi A.B. bu borcu ödeyemeyeceğini söyledi.

Kadın tazminat davası açtı

Genç kadın kendisine boşanma davası açan eşinin bedelli kredisini ödemek zorunda kaldı. Ardından da bankadan çekilen 22 bin liralık kredi ve faizin kendisine ödenmesi için tazminat davası açtı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >