20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

İstanbul Valiliği'nden Çapa Diş Hekimliği binası için tahliye kararı

​​​İstanbul Valiliği, Çapa Diş Hekimliği Fakültesi binasının güvenli olmadığı gerekçesiyle tahliyesine karar verdi.
​​​İstanbul Valiliği, Çapa Diş Hekimliği Fakültesi binasının güvenli olmadığı gerekçesiyle tahliyesine karar verdi.

İstanbul Valiliği, Çapa Diş Hekimliği Fakültesi binasının tahliyesine karar verdi. Valilikten yapılan açıklamada, "İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde binaların genel olarak bodrum katlarında kullanılan betonun deniz kumundan imal edildiği, beton kalitesinin düşük olduğu tespit edilmiştir" denildi.

İçindekiler

İstanbul Valiliği, Çapa Diş Hekimliği Fakültesi'nde binaların genel olarak kullanılan betonda deniz kumu tespiti nedeniyle boşaltılma kararı alındığını açıkladı.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  • "İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde binaların genel olarak bodrum katlarında kullanılan betonun deniz kumundan imal edildiği, beton kalitesinin düşük olduğu tespit edilmiştir. Bunun yanında çok sayıda kolonun rutubete bağlı olarak korozyona uğradığı, beton dökülmelerinin oluştuğu, kolonlarda hem deprem hem de fiziki şartlardan kaynaklı önemli yapısal hasar bulunduğu tespit edilmiş ve binaların tahliyesine karar verilmiştir."