Meteoroloji'den ❄️kar ve 🌧️sağanak yağış uyarısı

Arşiv
Arşiv

Sonbaharda yazdan kalma günler yaşarken kış kendini göstermeye başladı. Ülke genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığının bugün 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor. Ankara'da akşam saatlerinde kar yağışı beklenirken İstanbul'da bugün sağanak yağış bekleniyor. İstanbul'a kar ne zaman yağacak? diye merak ediliyorken Meteoroloji hafta sonu kar geleceğini duyurdu.

Marmara’nın doğusu, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Isparta ve Antalya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Karadeniz’in iç kesimleri, İç ve Doğu Anadolu ile Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta ve Kahramanmaraş çevreleri ile Akdeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.Yağışların Doğu Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Kahramanmaraş, Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

2 ila 4 derece sıcaklık azalacak 🌡️

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde 2 ila 4 derece azalacak.Rüzgar genellikle kuzeyli, doğu kesimlerde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

İstanbul'a kar geliyor❄️

İstanbul'da hafta içi parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji'den gelen bilgilerine göre cumartesi ve pazar günü ise karla karışık yağmur yağacağı belirtildi.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

İller🌡️Hava Sıcaklıkları

Ankara:

Çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu, akşam saatlerinde hafif olmak üzere karla karışık yağmurlu 6

İstanbul:

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 11

İzmir:

Çok bulutlu 12

Adana:

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı 12

Antalya:

Çok bulutlu, ilk saatlerde sağanak yağışlı 16

Samsun:

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 12

Trabzon:

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 17

Erzurum:

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 3

Diyarbakır:

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (Yağışların kuvvetli olması bekleniyor) 8

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >