🌨️ ☃️ İstanbullular dikkat: Karla karışık yağmur ve kar geliyor

Arşiv
Arşiv

İstanbul'da sıcaklıklar mevsim normalleri civarında seyrederken Meteoroloji'den bugün için karla karışık yağmur uyarısı geldi. İstanbul'un yüksek kesimlerinde dün akşam başlayan kar ve dolu yağışı gece boyunca devam etti. Yağan kar sebebiyle bazı yerlerde her yer bembeyaz oldu. İstanbul ile beraber, Doğu Anadolu'nun güneyi, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Kocaeli, Balıkesir, Afyonkarahisar, Tokat, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.

Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Muğla, Antalya, Amasya, Tokat, Ağrı, Iğdır çevreleri ile bu sabah ilk saatlerde İç Anadolu’nun güney ve doğusu ve Afyonkarahisar çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Karla karışık yağmur ve kar geliyor

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun güneyi, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Afyonkarahisar, Tokat, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Marmara ve Kuzey Ege'de fırtına🌪️

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, doğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı Ege’de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esecek.

İstanbul'da hava durumu

Dün 21.00’de başlayan ve gece boyunca devam eden kar ve dolu yağışı İstanbul’un yüksek kesimlerini vurdu. Yağış ve fırtına nedeniyle ise İstanbul’da deniz ulaşımında aksama yaşandı.

Aydos Ormanları beyaza büründü
Aydos Ormanları beyaza büründü

Etkili olan poyraz bugün İstanbul’da hissedilen sıcaklığı düşürerek İstanbul’a bugün soğuk ve rüzgarlı bir hava yaşatacak.

İstanbul, Kocaeli ve Yalova çevrelerinin aralıklı yağmurlu, yüksek kesimlerinde karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin edilen bölgede rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

Aydos Ormanları'na lapa lapa kar yağdı
Aydos Ormanları'na lapa lapa kar yağdı

Aydos Ormanı'na kar yağdı

Aydos Ormanı'nda sabah saatlerinde kar yağışı etkili oldu. Lapa lapa yağan kar nedeniyle bazı yerlerde beyaz örtü oluştu.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

İllerHava Sıcaklıkları🌡️

Ankara:

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde güney ilçeleri hafif kar yağışlı 5

İstanbul:

Çok bulutlu ve aralıklı yağmur yer yer karla karışık yağmurlu 7

İzmir:

Parçalı ve çok bulutlu 11

Adana:

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 13

Antalya:

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 14

Samsun:

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 8

Trabzon:

Çok bulutlu ve yağmurlu 9

Erzurum:

Parçalı ve çok bulutlu -1

Diyarbakır:

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu 7

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >