İstanbul'da bir deprem daha

İstanbul Silivri açıklarında 3,6 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi.
İstanbul Silivri açıklarında 3,6 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi.

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre, bugün saat 10:32'de merkezüssü Silivri olan 3,6 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Depremin derinliği 7,78 kilometre olarak ölçüldü. Deprem, Silivri'ye 23,94 kilometre mesafede gerçekleşti.

Marmara Denizi Silivri açıklarında saat 10.32'de 3.6 büyüklüğünde deprem oldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Türkiye saati ile 10.32'de merkez üssü Marmara Denizi Silivri açıkları olan 3.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

24 Eylül'de de 4,6 büyüklüğünde deprem olmuştu

İstanbul'da 24 Eylül'de Silivri ve Avcılar açıklarında yaşanan çok sayıda deprem paniğe neden olmuştu. 11.01'de meydana gelen deprem 4,6 büyüklüğünde ölçülmüştü.

İlginizi çekebilirHayat kurtarabilir: 'Deprem için geliştirilen teknolojiler!'
İlginizi çekebilirUzmanlar İstanbul depremini analiz etti: "Uyarıcı nitelikte"

Deprem hemen hemen herkesin korkulu rüyası. Hele ki Marmara Bölgesinde yaşıyorsanız, yoğun risk altındasınız... Peki deprem anında neler yaşanıyor? Deprem esnasında ve sonrasında ne yapmak gerekiyor? GZT ekibi Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün deprem TIR'ında, depremi test ederek bu sorulara cevap aradı.
Video: Kamil Çapçı