İstanbul'da bir deprem daha

Marmara Denizi açıklarında artçı depremler devam ediyor.
Marmara Denizi açıklarında artçı depremler devam ediyor.

İstanbul'da geçtiğimiz günlerde yaşanan 5,8 şiddetindeki depremin ardından artçı sarsıntılar devam ediyor. Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 3,6 olarak açıklarken, AFAD depremin büyüklüğünü 3,3 olarak duyurdu. Marmara Denizi'nin doğusunda yaşanan deprem, yerin 10,6 kilometre altında meydana geldi.

Marmara Denizi'nde artçı depremler art arda geliyor. Yalova sabah 09.08 ve 09.10 saatlerinde gerçekleşen 2 sarsıntı yaşadı. Merkez üssü Yalova’nın Marmara Denizi açıkları olan ilk sarsıntı yerin 6.8 kilometre altında meydana geldi. Kandilli bu sarsıntının büyüklüğünü 2.9 olarak ölçtü. Bu sarsıntıdan 2 dakika sonra bir başka sarsıntı daha yaşandı. Yerin 10.6 kilometre altında yaşanan deprem 3.6 olarak kaydedildi. AFAD depremin büyüklüğünü 3.3 olarak duyurdu.

  • 300'den fazla artçı sarsıntı oldu
  • Marmara Denizi Silivri açıklarında 26 Eylül günü meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki deprem İstanbul ve çevre illerde büyük panik yaratmıştı. Bu deprem sonrası artçılar devam ediyor. Artçı deprem sayısı 300'ü geçti.

İlginizi çekebilirKandilli'den ürküten deprem uyarısı: Sona doğru yaklaşıyoruz
İlginizi çekebilirKritik soru: 'Deprem anında nasıl iletişim kuracağız?'

Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, İstanbul depremiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Özener, basın açıklaması yaparken canlı yayında bir deprem daha meydana geldi. Yaşanan sarsıntının Silivri açıklarında 3,3 büyüklüğünde bir depreme ait olduğu öğrenildi.
Video: Ahmet Zarifoğlu