20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

İstanbul'da bir metrobüs kazası daha

İstanbul Haramidere'de iki metrobüs çarpıştı.
İstanbul Haramidere'de iki metrobüs çarpıştı.

İstanbul Haramidere metrobüs durağında metrobüs kazası meydana geldi. İki metrobüsün çarpışması sonucu yolculardan bazıları yaralandı. Yaralılara sağlık ekipleri müdahale ediyor. Geçtiğimiz günlerde de Halıcıoğlu'ndan Avcılar'a devam eden metrobüs, önünde seyreden başka bir metrobüse çarpmıştı. Şişli Perpa metrobüs durağında da bir metrobüsün motor kısmında yangın meydana gelmişti.

İçindekiler

İstanbul Haramidere'de durağa yanaşan metrobüs, önünde bekleyen bir başka metrobüse arkadan çarptı. Kazada çok sayıda yaralı olduğu belirtiliyor. Olay yerine gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan yaralılar, hastaneye kaldırıldı.

İki gün önce de metrobüsler çarpışmıştı

  • İki gün önce de Halıcıoğlu'ndan Avcılar'a devam eden metrobüs, önünde seyreden başka bir metrobüse çarpmış, kazada 3 kişi yaralanmıştı. Şişli'de metrobüs yanmıştı

Şişli'de Perpa metrobüs durağında bir metrobüsün motor kısmında yangın meydana geldi.

Olay yerine itfaiye ekibi sevk edildi. Yangına görevliler tarafından yangın tüpleriyle müdahale edilirken, vatandaşlar da tahliye edildi.

Yaralılar sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı.
Yaralılar sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı.

Metrobüslere erken uyarı sistemi takılacak

İstanbul Esenyurt'ta seyir halindeki metrobüs önce önündeki metrobüse, ardından durak içerisinde bulunan direğe çarptı. Kazada 6 kişi yaralandı. Kaza anı kameraya böyle yansıdı.

Bilgi: Metrobüslere erken uyarı sistemi takılacak. İBB'nin kazaların daha da azaltılması için araçlara erken uyarı sistemi takılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Hız limitlerini kontrol eden araç takip sistemi, şerit değiştirme uyarı sistemi ve akıllı fren sistemi gibi önemli görevler üstlenebilen sistem sayesinde daha güvenli ve konforlu bir sürüş sağlanıyor.Video: Ahmet Zarifoğlu

İstanbul Haramidere metrobüs durağında metrobüs kazası meydana geldi. 2 metrobüsün çarpışması sonucu yolculardan bazıları yaralandı. Yaralılara sağlık ekipleri müdahale ediyor.
Video: Ahmet Zarifoğlu
İlginizi çekebilirHalıcıoğlu'nda metrobüs kazası: Yaralılar var
İlginizi çekebilirMetrobüslere 'Erken Uyarı Sistemi' takılacak