Meteoroloji uyardı: İstanbul'a sağanak geliyor

İstanbul'a sağanak yağış geliyor
İstanbul'a sağanak yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün paylaştığı haftalık rapora göre İstanbul'da sağanak yağış bekleniyor. Peki sağanak yağış ne zaman başlayacak kaç gün sürecek? İstanbul'da sağanak yağışların pazar gününden itibaren başlayıp çarşamba gününe kadar süreceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava sıcaklıklarının mevsim normaller civarında devam edeceğini öngörerek kar örtüsüne sahip bölgeleri çığ riskine karşı uyardı. İşte İstanbul'da beklenen sağanak yağış ve diğer bölgelerin hava durumu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM) haftalık hava tahminine göre üç gün boyunca İstanbul'da sağanak yağmur yağışı etkili olacak.

Hava sıcaklığı mevsim normalleri civarında

Hava sıcaklığının hafta sonunda ülke genelinde artarak mevsim normalleri civarında devam edeceği, batı kesimlerde ise mevsim normalleri üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.

Bugün ülkenin güneydoğusu ile zamanla batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ağrı, Van ve Hakkâri çevrelerinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, yüksek kesimlerinin ise karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği öngörülüyor.

Meteoroloji çığ riskini hatırlattı

Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu ile iç kesimlerde pus ve yer yer sis, doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. MGM, Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğunu da hatırlattı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >