İstanbullular dikkat! Meteoroloji'nin uyarılarına bakmadan çıkmayın

Arşiv
Arşiv

İstanbullular dışarı çıkmadan önce Meteoroloji'nin uyarılarına bakmanızı tavsiye ederiz. İstanbul'da bugün parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Boğaz çevresi ile öğleden sonra kuzeybatı çevrelerinde hafif sağanak yağışlı olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 24 Kasım hava durumuna ilişkin yaptığı paylaşıma "Hava sıcaklığı; Önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor." diye notu düştü.

Yurdun iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz, Muğla, Afyonkarahisar, Kırşehir, Konya, Ankara’nın batı ilçeleri, Kırklareli kıyıları ve İstanbul’un kuzeybatısı ile gece saatlerinden itibaren Çanakkale, İzmir, Balıkesir’in batısı, Aydın’ın kıyı kesimleri, Kuzey Ege kıyıları ve Edirne’nin güney kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Türkiye genelinde hava sıcaklığı mevsim normallerinde

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

24 Kasım il il hava durumu

İllerHava durumu

Ankara:

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ilk saatlerde Beypazarı, Nallıhan ve Ayaş ilçeleri yer yer sağanak yağışlı, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu 13


İstanbul:

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Boğaz çevresi ile öğleden sonra kuzeybatı çevreleri (Çatalca ve Arnavutköy) hafif sağanak yağışlı 18

İzmir:

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 20

Adana:

Parçalı ve az bulutlu 23

Antalya:

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 20

Samsun:

Parçalı ve az bulutlu 16

Trabzon:

Parçalı ve az bulutlu 17

Erzurum:

Parçalı ve az bulutlu 8

Diyarbakır:

Parçalı ve az bulutlu 16

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >