İstanbullular dikkat! Uyarı yapıldı, ikinci dalga geliyor

İBB'den yapılan açıklamaya göre, yağmurun bugün akşam saatlerinden itibaren yeniden etkili olması bekleniyor.
İBB'den yapılan açıklamaya göre, yağmurun bugün akşam saatlerinden itibaren yeniden etkili olması bekleniyor.

İstanbul'da gece saatlerinde özellikle Boğaz çevresinde etkili olan gök gürültülü yağış ve fırtına nedeniyle 18 evin çatısı uçtu, 32 ağaç devrildi ve 28 evi su bastı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada yağmurun bugün akşam saatlerinden itibaren yeniden etkili olması beklendiği ifade edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, dün gece başlayan yağmur ve fırtınanın saat 02.00'den itibaren özellikle Boğaz çevresindeki Beşiktaş, Beykoz, Üsküdar, Sarıyer, Beyoğlu ve Fatih'te etkili olduğu kaydedildi. Belediyeden yapılan açıklamada yağmurun bugün akşam saatlerinden itibaren yeniden etkili olması beklendiği ifade edildi.

  • Yağışlar ve fırtına nedeniyle çoğunluğu Boğaz çevresinde olmak üzere İstanbul genelinde 18 evin çatısının uçtuğu, 32 ağacın devrildiği ve 28 evi su bastığı kaydedildi. Yağış nedeniyle bir aracın da zarar gördüğü belirtildi.

Kısa zamanda metrekareye 35 kg yağmur düştü

Öte yandan, Silivri, Çatalca ve Büyükçekmece şehrin batısında metrekareye ortalama 10 ila 35 kg arasında yağış düştüğü kaydedilirken "En yoğun yağış Beylikdüzü Haramidere ve Güngören Davutpaşa bölgelerinde görüldü. Çok kısa bir zaman diliminde metrekareye ortalama 10 - 12 kg yağmur kaydedildi. Yağışla birlikte kuzeyli yönlerden (Karayel-Poyraz) kuvvetlenen rüzgâr nedeni ile dün 30 dereceler civarında seyreden hava sıcaklıkları 8-10 derece azalarak mevsim normallerine geriledi" denildi.

  • İkinci dalga geliyor
  • Öğle saatlerinden itibaren ara veren yağmurun akşam saatlerinden itibaren yeniden etkili olması beklendiği belirtilirken pazar günü de sürmesi beklenen yağışın pazartesi gününden itibaren İstanbul'u terk edeceği ifade edildi. Hava sıcaklığının ise önümüzdeki hafta boyunca gece 14-16, gündüz 19-23 derece civarında olacağı belirtildi.