20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

İstanbul'un 5 ilçesinde 6 okul binası boşaltılacak

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, deprem sonrası 5 ilçede bulunan 6 okul binasının tahliye edileceğini duyurdu.
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, deprem sonrası 5 ilçede bulunan 6 okul binasının tahliye edileceğini duyurdu.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, deprem sonrası 5 ilçede bulunan 6 okul binasının detaylı inceleme ve tetkikler yapılması için boşaltılacağını açıkladı. Okullarda eğitim öğretim gören öğrencilerin, geçici olarak çevre okullara yönlendirildiği bildirildi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, 26 Eylül'de meydana gelen deprem sonrasında 5 ilçede hasar gören 6 okul binası boşaltılacak.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İlimizde 26 Eylül 2019 tarihinde meydana gelen Silivri Merkezli 5.8 şiddetindeki deprem sonrasında, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik personeli tarafından yapılan çalışmalar sonucunda; Ekli listede isimleri belirtilen okul binalarının daha detaylı incelenmesi ve ileri tetkikler yapılması gerekli görülmüştür.

Bu kapsamdaki okullarımızın 09.10.2019 tarihinden itibaren listede karşılarında gösterilen okullarda eğitim öğretime devam etmelerine karar verilmiştir."

İşte tahliye edilecek okulların listesi

İlginizi çekebilirİstanbul Valiliği'nden Çapa Diş Hekimliği binası için tahliye kararı
İlginizi çekebilirHasarlı 29 okuldaki öğrencilerin yeni okulları açıklandı

İLGİLİ HABERLER