İstiklal Caddesi'ne koronavirüs ayarı: Sadece 7 bin kişi girebilecek

Arşiv
Arşiv

Koronavirüs vaka ve ölüm sayılarının artması nedeniyle İstiklal Caddesi'nde önemli bir tedbirin hayata geçirileceği ve artık sadece 7 bin kişinin caddeye giriş yapabileceğini belirtildi.

İstanbul'da koronavirüs salgını kapsamında önlemler alınmaya devam ediyor. Bir tedbir kararı da İstiklal Caddesi için alındı. Caddeye artık sadece 7 bin kişi giriş yapabilecek.

CNN Türk muhabiri Fulya Öztürk, İstiklal Caddesi'yle ilgili alınan kararı şu ifadelerle duyurdu;

"İstiklal Caddesi'nde yarından itibaren önlemler alınmaya başlanıyor. Edindiğim bilgiye göre yarından itibaren İstiklal Caddesi'nde üç metrekareye bir kişi düşecek. İstiklal Caddesi'nin girişinden sonuna kadar toplamda 7 bin kişi olacak.

Drone'larla görüntü alınacak

Drone'larla sık sık görüntü alınacak. Göz kararıyla bakılacak ve metrekare yöntemiyle üç metrekareye bir kişinin düşmesi sağlanacak.

Önüne geçilemezse girişler kapatılacak. İstiklal Caddesi girişine bariyerler konulmuş. Şöyle bir planlamaya gidildi, yarın hayata geçmesi planlanıyor. İstiklal Caddesi'ne gelenler sağdan giriş yapacak, herkes bu yönden giriş yapacak. Çıkış yapacaklar ise diğer taraftan yapacak. Giriş ve çıkışlar iki farklı yönden yapılacak, tramvay yolu ise boş bırakılacak. Beyoğlu Belediyesi İlçe Hıfzıssıhha Kurulu bu yönde karar aldı. Polis ve zabıta ekiplerinin uyarıları da devam edecek."

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >