İyi haberler art arda geldi: 15 ilimiz koronavirüsten arındı

Artvin - Arşiv
Artvin - Arşiv

Koronavirüsten arınan şehirlerin sayısı 15’e çıktı. Bir süreden beri yeni vaka görülmeyen Gümüşhane, Bartın, Burdur, Tunceli gibi illere yenileri eklenmeye başladı. Dün son olarak Artvin'de 18 gündür vaka görülmediği açıklandı. Ardından Sivas'ta üç gündür Giresun'da da iki gündür pozitif vakaya rastlanmadığı duyuruldu.

Koronavirüs salgınıyla başarılı bir şekilde mücadele eden Türkiye'de bir süreden beri yeni koronavirüs vakası görülmeyen Gümüşhane, Bartın, Burdur, Tunceli gibi illere yenileri eklendi.

Dün itibarıyla Artvin'de 18 gündür kimsenin virüse yakalanmadığı açıkladı. Şehirde şu ana kadar 39 hastanın görüldüğü belirtildi. Bu kişilerden beşinin öldüğü, diğerlerinin ise iyileştiği aktarıldı.

"Tehlike tamamen geçene kadar böyle devam edilmeli"

İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Mehmet Ali Dündar "Virüse karşı aldığımız tedbirler şükürler olsun ki sonuç verdi. Hastanelerimizde şu an Covid-19 tedavisi gören bir kişi bile yok. Artvin halkının tedbirlere uyması yüksek oranda başarı sağladı. Bundan sonra da tehlike tamamen geçene kadar böyle devam etmelerini umuyorum" dedi.

Sivas'ta da son dört gündür yeni bir vakaya rastlanmadı. Giresun da ise bu süre üç gün olarak ifade edildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >