İzmir depreminde son durum: 109 kişi hayatını kaybetti

Arşiv
Arşiv

İzmir'de meydana gelen depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 109'a yükseldi, yaralı sayısı ise 1036 olarak açıklandı. 5 binada arama-kurtarma çalışmaları sürdürülürken, 147 kişinin ise tedavisi devam ediyor. Ekipler 91'inci saatte 4 yaşındaki Ayda bebeği enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

İzmir'de meydana gelen deprem, Seferihisar'ın yanı sıra kent merkezi ve çevre ilçelerde yoğun olarak hissedildi. İzmir'de bazı binalar yıkıldı, çok sayıda binada da hasar oluştu. Deprem İzmir'in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne'de de hissedildi.

91'inci saatte mucize

Rıza Bey Apartmanı'nda 91. saatte yeni bir mucize yaşandı. Ayda isimli bebek enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

109 kişi hayatını kaybetti

  • Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) yapılan açıklamada, İzmir'de meydana gelen depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 109'a, yaralı sayısının ise 1036'ya yükseldiği belirtildi. 5 binanın enkazında arama-kurtarma çalışmaları sürüyor. Yaralılardan 847'si taburcu olurken, 147 kişinin tedavisi devam ediyor. Yoğun bakımda tedavisi devam eden 12 hastadan 5'inin durumu ağır.

Artçı depremler devam ediyor

AFAD Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Seferihisar açıkları Ege Denizi'nde 14.51'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından, büyüklüğü 4'ün üzerinde 444 artçı olmak üzere, toplam 1401 artçı sarsıntı yaşandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >