İzmir depremine denizde yakalandı: Kıyameti yaşadım

(Arşiv)
(Arşiv)

İzmir depremi sonrasında denizdeyken tsunamiye yakalanan Şerafettin Küçük o anları anlattı. Küçük, "Kıyameti yaşadım, böyle bir şeyi filmlerde bile görmedim. Nasıl hayatta kaldım bilmiyorum, şanslıydım" dedi.

Depremin merkez üssü olan Seferihisar’da, tsunamiye teknesinde denizde yakalanan Şerafettin Küçük,"Denizde kıyameti yaşadım, korkunçtu. Böyle bir şeyi filmlerde bile görmedim" dedi.

İzmir’deki 6,6 büyüklüğündeki depremde, tsunaminin vurduğu Seferihisar yaralarını sarıyor. Hürriyet'in haberine göre, "Macera" isimli balıkçı teknesiyle denize açılan Şerafettin Küçük, ağ attığı sırada denizde tsunamiye yakalandı.

Küçük, "Denizin ortasındaydım, ne olduğunu anlamadan önce sesler, ardından da denizin kabarmasını gördüm. Denizde kıyameti yaşadım, korkunçtu. Böyle bir şeyi filmlerde bile görmedim. Saniyeler içinde her şey altüst oldu. Sonumuz geldi, hepimiz öleceğiz sandım. Nasıl hayatta kaldım, bilmiyorum. Şanslıydım" dedi.

Deprem sonrası dışarı çıkınca tsunamiye yakalandı

Deprem sonrası oluşan tsunamide evinin önünde sulara kapılarak hayatını kaybeden Fatma Erçetin’in (86) torunu Özge, "Depremden sonra gelinimiz, babaannemi dışarıya çıkarıyor. Evin önünde oturuyor. O sırada tsunami oluyor. Panikten düşünce suya kapılıyor. 100 metre sürükleniyor. Aşık olduğu Seferihisar’da, çok sevdiği denizde hayatını kaybetti" diye konuştu.

Hasar tespiti yapılıyor

Seferihisar’da çamur, balçık, yosunla kaplanan cadde ve sokaklar temizlenmeye başlandı. Tsunamiden sürüklenerek zarar gören tekne ve park halindeyken sürüklenen araçlarda da hasar tespit çalışmaları başladı.