Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak?

Arşiv
Arşiv

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kafe ve restoranların çalışma şekli kısıtlanmış durumda. Kafe ve restoranlar sadece paket servis hizmeti verebiliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısıtlamaların kaldırılması ile ilgili sorular için kabine toplantısına işaret etmişti. Peki kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? Kafeler 15 Şubat'ta açılıyor mu? İşte detaylar...

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sadece paket servis yapan kafelerin ve restoranların ne zaman açılacağı merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında kısıtlamaların kaldırılması ile ilgili sorular için kabine toplantısına işaret etti. Aşılama çalışmalarının başlamasıyla birlikte 'Kafeler ve restoranlar açılıyor mu?' sorusu gündeme geldi. Peki kafeler ne zaman açılacak?

Sadece paket servise izin veriliyor

İçişleri Bakanlığı'ndan 20 Kasım'da başlayan yeni tedbirlerle ilgili daha önce yayımlanan genelgede şu ifadeler kullanılmıştı;

Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme ­içme yerleri 10.00-20.00 saatlerinde sadece paket servis veya "gel­-al" hizmeti verecek şekilde açık olabilecek.

Restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20.00'den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebilecek.

Sokağa çıkma yasağı ve diğer önlemlerin alındığı 1 Aralık tarihli koronavirüs genelgesinde de sokağa çıkma kısıtlamasında restoran ve lokanta gibi yerlerin çalışma saatlerine yönelik detaylı bilgiler paylaşıldı. Genelgede şunlar ifade edildi;

Lokanta ve restoran tarzı iş yerleri, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi ve pazar günleri 10.00-20.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere açık olabilecektir.

Kafeler ver restoranlar ne zaman açılacak?

Aşılama işlemlerinin başlamasının ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından sosyal medyada kafelerin açılacağı tarihle ilgili çeşitli söylentiler dolaşmaya başladı. Kafelerin ve restoranların ne zaman açılacağı henüz belli olmadı. 15 Şubatta açılacak bilgisi resmi bir bilgi değil.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >