Kahraman komutan F-16'lara böyle seslendi: Uçaklarımız bizi vursun, teröristler de ölsün

Afrin
Afrin

Türkiye, Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. günün de Afrin'den gelen haberle acıya boğuldu. 8 vatan evladının şehit düştüğü 1083 rakımlı tepede, kahraman komutanın pilotlara seslenişi yürekleri dağladı. F-16'lar sisli hava ve kısa mesafede süren çatışmalar yüzünden bombardıman yapmakta güçlük çekiyordu ki kahraman bir Türk komutan F-16'lara seslendi: "Uçaklarımız bizi vursun, teröristler de ölsün."

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Afrin kırsalında terör örgütlerine karşı yürüttüğü harekatın 41. gününde Türkiye acıya boğuldu. 100'ü aşkın PYD/ PKK'lı terörist olumsuz hava koşullarından yararlanarak tünellerden 1083 rakımlı tepeye sızma girişiminde bulundu. Çıkan sıcak çatışmada 22 terörist öldürüldü, 2'si sağ ele geçirildi. Çarpışmanın şiddetlenmesi sonucu, 8 Mehmetçik şehit düştü, 26'sı yaralandı fakat 1083 rakımlı tepede teröristlere geçit verilmedi. Bu çatışmalar sırasında bir kahraman komutanın pilota seslenişi ise yürekleri dağladı.

Çatışma sırasında ATAK helikopterleri ve F-16'lar bölgeyi yoğun atış altına aldı. İşte tam bu sırada bir Türk komutan kahramanca bir çağrıda bulundu. Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar o kahraman komutanın çağrısını Habertürk TV'de anlattı.

"Uçaklarımız bizi vursun. Teröristler de ölsün."


Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, "Birkaç gündür bölgeye çöreklenmiş bir sis var. Bu sis görüşü çok azalttı, göz gözü görmez hale geldiği söylendi. Terör örgütü bu sisten yararlanarak tünellerden askerimize yaklaştı. Kahraman bir komutanımızın bir çağrısı var. 'Uçaklarımız bizi vursun. Bizim şehadetimizle birlikte teröristler de ölsün.' Bu söz harekatta sembol olabilecek bir örneklerden biri." dedi.