Kardeşi evlilik vaadi ile dolandırılınca 'Milli gelin' çağrısı yaptı

Gelin arabasına 'Türkiye'de yoktu Azerbaycan'dan aldım' yazmıştı.
Gelin arabasına 'Türkiye'de yoktu Azerbaycan'dan aldım' yazmıştı.

İsmail Doğan, imam nikahı ile evlendiği eşinin 10 yıldır başka biriyle evli olduğunu öğrenince, 60 bin TL zararı olduğunu ileri sürüp savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ablası ise 'milli gelin' çağrısı yaptı...

İsmail Doğan, Kocaeli Karamürsel’de yaşayan 26 yaşındaki Azeri G. Taşdemirova ile 3 bin TL başlık parası ödeyerek iki ay önce dini nikahı yaparak evlendi.

Resmi nikahı duyunca

Doğan’ın iddiasına göre, evlendikleri günden sonra Taşdemirova sürekli çeşitli sebeplerle para talep etti. Doğan, resmi nikah yapmak istediğinde ise iddiaya göre Taşdemirova hastalandığını iddia edip evini terk etti.

Çeşitli bahanelerle Taşdemirova’ya ödediği paralar ile 60 bin TL zararı olduğunu ileri süren Doğan, ablası Demet Doğan ile Cumhuriyet Savcılığına gidip dolandırıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Her gün para istedi ben de verdim

Dolandırıldığını anlayan İsmail Doğan soluğu mahkemede aldı.
Dolandırıldığını anlayan İsmail Doğan soluğu mahkemede aldı.
  • Akraba tavsiyesi üzerine iki ay önce dini nikah yaparak evlendiğini anlatan Doğan, “Evlendikten sonra her gün çeşitli bahanelerle para istedi. Önce başlık parası verdik. Sonra süt parası, ardından konsolosluk işlemlerinde ödenmek üzere 5 bin TL ödedim. Para talebi bitmek bilmiyordu. Durumdan şüphelenince resmi nikah yapmak istedik. Hastalandığını söyledi. Depresyona girdiğini iddia edince tedavi başlatıldı. Kaçacağını düşününce polis merkezine giderek yardım istedim. Burada 10 yıllık evli olduğunu öğrendik. Şu an Karamürsel’e geri döndü. Adliyeye gelip suç duyurusunda bulundum. Benim başıma geldi başkasının başına gelmesin” dedi.

Abladan milli gelin çağrısı

Doğan’ın ablası Demet Doğan yaptığı açıklamada, kardeşinin mutlu bir yuva kurması için bu evliliğe razı geldiklerini ancak sonunda dolandırıldıklarını ileri sürüp, başkalarının da dolandırılmaması için milli gelin çağrısı yaptı. Abla Doğan yaptığı açıklamada, “Biz maddi ve manevi olarak yıkıldık. 60 bin TL’ye yakın dolandırıldık. Evlenirken milli olunsun. Hiçbir zaman yabancı gelin alınıp mağdur olunmasın” dedi.

Türkiye'de yoktu Azerbaycan'dan aldım

Düğün öncesi hazırlıklar için dış çekimler bile yapılmıştı.
Düğün öncesi hazırlıklar için dış çekimler bile yapılmıştı.

İsmail Doğan düğün günü düğün arabasının üzerine “Türkiye’de yoktu Azerbaycan’dan aldım” yazmıştı. İki ay süren ve sonu hüsranla biten evlilikten geriye düğün görüntüleri ve bu fotoğraflar kaldı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >