Karısının yanında eski nişanlısı mesaj attı ortalık kan gölüne döndü

Genç adam eşiyle otururken eski nişanlısı mesaj attı. Bunun üzerine genç adamın abisiyle eski nişanlısının abisi arasında telefonda başlayan tartışma ölümle sonuçlandı. Olayda 2 kişi de yaralandı. Bugün yapılan duruşmada genç adam serbest bırakılırken abisinin tutukluk hali devam ediyor.

Adana'da, eski nişanlı çiftin sosyal medyada mesajlaşması nedeniyle çıkan kavgada 1 kişinin öldürülmesi 2 kişinin de yaralanmasıyla ilgili 3 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması görüldü.

Adana 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık S.K. ve ağabeyi M.K. ve tutuksuz M.G. ile müştekiler ve tarafların avukatları katıldı.

"Kasten öldürme", "kasten öldürmeye teşebbüs", "ruhsatsız silah bulundurma" ve "basit yaralama ve tehdit" suçlarından hakkında müebbet ve ayrıca 21 yıl hapis istenen S.K, savunmasında, ağabeyi M.K'nin, eski nişanlısının ağabeyi olan M.G. ile sosyal medya yazışmalarıyla ilgili telefonda tartıştığını anlattı.

Yaşanan tartışmaya kendisinin de dahil olduğunu aktaran S.K, olay günü çıkan kavgada rastgele ateş açması sonucu vurulan Rafet Ünaldı'yı tanımadığını, ardından da polise teslim olduğunu dile getirdi.

Hakkında 16 yıl hapis cezası istenen M.K. ise eski nişanlısının kendisini sosyal medyadan mesaj atarak rahatsız ettiğini ileri sürerek, "Bu mesajlar yüzünden eşimle tartıştım. Eski nişanlımın ağabeyi M.G'ye durumu söyleyip, rahatsız etmemesini istedim. Sonra ağabeyleri bana telefon açıp küfürler etti. Kardeşim de telefonumu alıp onlarla görüştü. Olay günü evdeydim." ifadesini kullandı.

Mahkeme heyeti, sanıklardan S.K'nin tutukluluk halinin devamına, ağabeyi M.K'nin ise adli kontrol şartıyla tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Tellidere Mahallesi'nde 16 Şubat'ta M.K. ile eski nişanlısının ağabeyi M.G. (38) telefonla tartışmıştı. M.K'nin kardeşi S.K'nin de olaya dahil olması üzerine taraflar arasında çıkan kavgada, M.G. ile arkadaşları Rafet Ünaldı (20) ve İsmail Kul (24) tabancayla yaralanmış, Ünaldı kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >