Karşılıksız çekle dolandırıldı! Dedektif gibi peşlerine düştü

Sait Erdem
Sait Erdem

Adana'da otomobilini sattığı kişiler tarafından karşılıksız çekle dolandırılan Sait Erdem, kendisini dolandıranların 14 firma ve 14 banka ile çalışan bir şebeke olduklarını iddia etti.

Adana’da mobilya imalatçılığı yapan Sait Erdem (55) isimli vatandaş, alışveriş sitesinde satılığa çıkardığı araç yüzünden karşılıksız çekle dolandırıldı.

"Banka çekin sağlam olduğunu söyledi"

  • Sait Erdem, 2016 model aracını internetteki bir alışveriş sitesi üzerinden satılığa çıkardı. Erdem’in aracına Mustafa N. isimli şahıs müşteri oldu. Mustafa N. aracın devri için arkadaşı İlker K.’yi Adana’ya gönderdi. 120 bin TL’yi peşin veren İlker K. 95 bin TL’lik Mustafa N.’ye ait çeki Sait Erdem’e verdi. Erdem, bankadan çeki sorguladığında sağlam olduğu söylendi. Bir ay sonrası için verilen çek karşılıksız çıkınca Erdem, dolandırıldığını anladı.

"Lütfen bu adamların üzerine gidin"

Araştırdığında bu kişilerin yüzlerce kişiyi bu şekilde mağdur ettiğini belirten Erdem, “Bu şebeke 14 firma ve 14 banka ile çalışıyor. Bu adamlar bu işi yaparken arkasında bakanların, sanatçıların yetkililerin isimlerini kullanıyorlar. Biz devletimize, adaletimize, emniyetimize güveniyoruz. Lütfen bu adamların üzerine gidin. Lütfen bu araçlar piyasadan toplansın sahiplerine geri verilsin” diye konuştu.

Yetkililerden yardım istedi

Aracını sattıktan sonra başka plakalarla 4. kez el değiştirdiğini ileri süren Erdem, “Benim gibi gariban insan takip edip bu adamın kabarık bir dosyasını ortaya çıkarabiliyorsa bizim savcılarımız da çıkarabilir” diyerek yetkililerden yardım istedi.

Sait Erdem, aracı bulunursa mağazasına gelip çeyiz almak isteyen ilk çifte bir takım koltuk hediye edeceğini kaydetti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >