Jurnal.istKaşıkçı, mezun olduğu İndiana Eyalet Üniversitesi'nde her yıl anılacak

Kaşıkçı, mezun olduğu İndiana Eyalet Üniversitesi'nde her yıl anılacak

ABD İndiana Eyalet Üniversitesi, 1983 mezunlarından Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın anısına her yıl program yapacağını açıkladı.

HABER MASASI GZT, DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR
Kaşıkçı, mezun olduğu İndiana Eyalet Üniversitesi'nde her yıl anılacak
arşiv
ABD İndiana Eyalet Üniversitesi, 1983 mezunlarından Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın anısına her yıl program yapacağını açıkladı.
BEĞEN

ABD'de Indiana Eyalet Üniversitesi (ISU) Başkanı Deborah Curtis'in üniversitenin internet sitesinde yer alan açıklamasında, "Gazetecilik ve Medya üzerine Cemal Kaşıkçı Yıllık Hitabı" adı verilen programın üniversite konuşma serisinin bir parçası olacağı ifade edildi.

Tanınmış gazeteciler, yazarlar, film yapımcıları gibi medya alanından seçkin davetlilerin katılacağı belirtilen anma programında gazetecilikle ilgili güncel ve kritik konuların tartışılacağı vurgulandı.

Curtis, "Bu önemli konuların tartışılmasına fırsat oluşturmanın Kaşıkçı'nın ömür boyu süren kariyerine saygı duymak için oldukça uygun olduğuna inanıyorum." ifadesini kullandı.

Açıklamada ayrıca Kaşıkçı'nın 1977-1982 arasında Indiana Eyalet Üniversitesinde lisans yaptığı ve 7 Mayıs 1983'te İşletme diplomasi aldığı bilgisi paylaşıldı.

Ne olmuştu?

Suudi gazeteci Kaşıkçı, evlilik işlemleri için 2 Ekim 2018'de girdiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda katledilmişti.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

📌İstanbul Başsavcılığı'nın talebi üzerine #CemalKaşıkçı cinayetiyle ilgili eski Suudi İstihbarat Başkan Yardımcısı Ahmed Asiri ve Veliaht Prens'in eski danışmanı Saud el-Kahtani hakkında yakalama kararı çıkarıldı🚨

GZT (@gzt)'in paylaştığı bir gönderi ()

Orta Doğu'nun en etkin gazetecilerinden, Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı'nın, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesi ve sonrasında yaşananlar, Türkiye ve dünya kamuoyunun gündemindeki yerini koruyor.

Cinayetin üzerinden geçen sürede Kaşıkçı'nın ne zaman, nerede ve nasıl öldürüldüğüyle ilgili bilgiler ortaya çıktı; ancak cesedinin nerede olduğu konusu hala netlik kazanmadı.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
BEĞEN
100 yıllık hayal gerçek oluyor: Uzay yolculuğu başlıyor VİDEO / 00:59

100 yıllık hayal gerçek oluyor: Uzay yolculuğu başlıyor

Ahmet Zarifoğlu Jurnal.ist Pazartesi 16:37, 24.02.2020
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz