Kayseri'de ineğe trafik cezası kesildi: Ehliyetini alacağız

Kayseri’de trafik polisleri yola çıkan ineğe ceza kesti -İHA
Kayseri’de trafik polisleri yola çıkan ineğe ceza kesti -İHA

Kayseri’nin Sarız ilçesinde trafik polisleri yola çıkan ineğe ceza kesti. İneğin sahibi besici Duran Altunç, ineğine yazılan ceza tebligatını görünce neye uğradığını şaşırdı.

Kayseri’nin Sarız ilçesine bağlı Şarlak Mahallesi'nde besicilik yapan Duran Altunç’a, 2 gün önce muhtarlıktan bir tebligat geldi. Trafik ceza tebligatının üzerinde beslediği ineğin küpe numarasını gören besici Altunç, cezanın ineğine yazıldığını öğrenince neye uğradığını şaşırdı.

"Ehliyetini alalım"

Yaşadığı olayı anlatan Duran Altunç, "Böyle bir ceza yedik. Olmadık bir ceza. En sonunda oğluma git de, 'Bunun ehliyetini alalım' dedim.Ehliyetini alırsak ceza yazmazlar. Başka yapacak bir şey yok. Olay bu. Ceza gelince şok oldum. Hiç duyulmadık bir şey. Bu olaya kimse inanmaz. İnanacak bir şey değil. Yayılan mala ceza yazılır mı? Bu ana kadar siz hiç duydunuz mu? " ifadeleriyle cezaya sitem etti.

"Devletin kestiği parmak acımaz"

Altunç, "Devletin kestiği parmak acımaz. Ceza neyse ödeyeceğiz. Yapacak bir şey yok. Birinin küpesi tutuyor ama diğer küpe bizim değil. Kar yağmadan önce otlanıyorlardı ama kar yağdıktan sonra gidemedi. İçeride kaldılar. Cezada yola çıktığı söyleniyor ama biz hayvanları hiç boş bırakmadık. Devamlı yanında bulunduk" diye konuştu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >