Kaza yapan araçtan etrafa altınlar saçıldı: Jandarma dedektörle arıyor

Zırhlı araç takla attı
Zırhlı araç takla attı

Çorum'da içinde altın bulunan zırhlı araç geçirdiği kaza sonucu takla attı, içindeki altınlar etrafa saçıldı. Kazada iki kişi yaralanırken saçılan altınlar özel bir ekiple dedektör yardımıyla aranmaya başladı.

Çorum'da, altın taşıyan zırhlı hafif ticari aracın elektrik direğine çarpıp tarlaya uçması sonucu iki kişi yaralandı. Kazada, zırhlı araçtan çevreye saçılan altınların bulunması için dedektör yardımıyla arama başlatıldı.

Kaza, dün öğlen saatlerinde Çorum-Sungurlu kara yolu 5'inci kilometresinde meydana geldi. Atın taşıyan zırhlı hafif ticari araç, sürücüsünün kontrolünden çıkarak, elektrik direğine çarpıp, takla atarak tarlaya uçtu. İsmi açıklanmayan sürücü ve güvenlik görevlisinin yaralandığı kazada, araçtan çevreye altınlar saçıldı.

Altınlar kaza nedeniyle etrafa saçıldı
Altınlar kaza nedeniyle etrafa saçıldı

Yaralılar hastaneye kaldırıldı

İhbar üzerine kaza yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar, ambulanslarla Sungurlu Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. Kaza yapan zırhlı araç da çekici ile olay yerinden kaldırıldı.

Altınlar dedektörle aranıyor
Altınlar dedektörle aranıyor

Kayıp altınlar aranıyor

  • Araçtan saçılan altınlardan bir kısmının kayıp olduğu belirlendi. Kaza yeri şeritle çevrilerek kimse yaklaştırılmadı Bir kuyumcuya ait olduğu öğrenilen ve miktarı açıklanmayan kayıp altınlar, dedektörle aranıyor. Ekipler, dedektörle otların arasını tarıyor.İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Uzunoğlu kaza yerine gelerek incelemelerde bulundu.