20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Kıbrıs'ın bazı bölgelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Arşiv
Arşiv

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) bir servis şoföründe koronavirüs çıkması nedeniyle salgının önüne geçmek için yerleşim yerlerinde hükümet bir süreliğine sokağa çıkmayı yasakladı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Dipkarpaz bölgesinde bir servis şoföründe koronavirüs pozitif çıkması ile çok sayıda vaka tespiti üzerine yerleşim yerlerinde 7 gün boyuncatam sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Yasak bugün 14.00'dan itibaren geçerli olacak

KKTC Başbakan Ersin Tatar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bakanlar Kurulumuz, COVID19’a karşı mücadele kapsamında yürütülen çalışmaların daha etkin yürütülmesi için, bugün saat 14.00’ten başlamak üzere aşağıda belirtilen yerleşim yerlerinde 7 gün boyunca kısmi sokağa çıkma yasağı kararını, tam sokağa çıkma yasağı seviyesine yükseltmiştir.

Sokağa çıkma yasağının uygulanacağı yerler

Sokağa çıkma yasağı, Ziyamet, Balalan, Esenköy, Yeşilköy, Gelincik, Boltaşlı, Derince, Taşlıca, Avtepe, Adaçay, Yenierenköy, Sipahi, Kuruova, Kaleburnu ve Dipkarpaz yerleşim yerlerinde uygulanacak.

İlginizi çekebilirRize'nin Kendirli Beldesi koronavirüs salgını nedeniyle karantinaya alındı
İlginizi çekebilirKoronavirüs salgınını canlı haritalarda takip edebileceğiniz 5 servis

İLGİLİ HABERLER