Kısıtlamada yediği para cezasıyla tanımıştık: Ali'nin hayatı değişti

Ali Çift'e kısıtlamaya uymadığı için para cezası kesilmişti
Ali Çift'e kısıtlamaya uymadığı için para cezası kesilmişti

Yaklaşık 15 gün önce Antalya'da sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği için ceza kesilen ancak kalacak yerinin olmadığı öğrenilince cezası iptal edilen Ali Çift'in hayatı Ankara Valiliği sayesinde değişti. Çift, şimdilerde yerleştirildiği inşaat firmasında çalışmaktan çok memnun.

Antalya'da, yaklaşık 15 gün önce turistlerle birlikte yolda yürüyen Ali Çiftçi'ye, sokak kısıtlamasını ihlal ettiği gerekçesiyle 3 bin 150 lira para cezası uygulandı. Daha sonra iş bulmak için Antalya'da bulunduğu ve sokaklarda yaşadığı ortaya çıkan Çiftçi'nin para cezası Emniyet Genel Müdürlüğü'nce iptal edildi. Ankara'ya getirilen ve Kimsesizler Oteli'ne yerleştirilen Çiftçi, Türkiye İş Kurumu aracılığıyla Çankaya ilçesinde bulunan inşaat firmasında işe yerleştirildi.

Ali Çift, Ankara'da bir inşaat şirketinde çalışıyor
Ali Çift, Ankara'da bir inşaat şirketinde çalışıyor

"Benim için güzel bir fırsat oldu"

Geçen pazartesi günü iş başı yapan Çiftçi, ceza kesilmesinin ardından Ankara'ya getirildiğini ve hayatında değişimler olmaya başladığını belirterek, "Şu anda sevdiğim işi yapıyorum. Bu benim için güzel bir fırsat oldu. 2021 yılı bana büyük bir şans getirdi. Pazartesi günü işe başladım. Ben daha önceden bu işleri yapıyordum. Geçmişteki sıkıntılarımdan dolayı eşimden ayrıldım. Çocuğum var. Maddi sıkıntılardan dolayı ve işsizlikten dolayı ayrılmak zorunda kalmıştım. Şu an işim var çalışıyorum. Bu bana güzel bir gelecek oldu. Çok mutluyum. Hayalim ilerde yeni bir yuva kurmak, çocuğumun geleceğini sağlamak. Çalışma ortamımız benim için aile oldu. Kalacak yerim var, işim var bundan iyisi olmaz" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >