Kızının ismini Abcde koyan anne havalimanı personelini işten attırdı

Traci Redford
Traci Redford

Amerika'da bir annenin kızına verdiği isim duyanları şaşkına çevirdi. Kızına alfabenin ilk 5 harfını veren anne, kızına gülen havalimanı personelini işten attırdı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir annenin kızına verdiği isim gündem oldu. Olay anne kızın seyahatinde ortaya çıktı. Amerika’nın Kaliforniya eyaletindeki John Wayne Havalimanı'nda yaşanan olayda anne Traci Redford ve kızı Abcde uçağa binmek üzereyken kapı görevlisi gülmeye başladı.

Havalimanı görevlisinin daha sonra biniş kartının fotoğrafını çekip Facebook'a koyması üzerine Abcde'nin ailesi şirkete şikayet mektubu gönderdi. Şirketin sözcüsü Chris Mainz, iki hafta sonra aileden özür diledi, "Personelimizin mesajı şirketimizin müşterilerimize verdiğimiz değer ve nezaket ve saygı kurallarımızla uyuşmuyor" dedi.

Traci Redford ise ABC7'nin televizyonuna açıklamasında "Kapı görevlileri bana ve kızıma bakarak gülerken kızım 'Anne ismime neden gülüyorlar?' diye sordu. Ben de ona ne yazık ki herkesin iyi olamayacağı yanıtını verdim" dedi.

Vocativ adlı internet sitesinin 2014 yayımladığı bir habere göre ABD'de Abcde adlı en az 328 çocuk olduğu belirtildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >