Konya'dan kahreden haber: 4 çocuk hayatını kaybetti

Konya’da çıkan yangında 4 çocuk hayatını kaybetti.
Konya’da çıkan yangında 4 çocuk hayatını kaybetti.

Konya'nın Karatay ilçesinde, bir apartmanın çatı katında çıkan yangında, dumandan etkilenen 4 kardeş hayatını kaybetti.

Konya'nın Karatay ilçesinde, üç katlı bir apartmanın çatı katında yaşayan Suriyeli Fatima El Abdullah, ekmek almak için ayrıldığı evine döndüğünde dumanları fark ederek yardım istedi.

Komşuların ihbarı üzerine, olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Çıkan yangında 4 kardeş yaşamını yitirdi.
Çıkan yangında 4 kardeş yaşamını yitirdi.

4 kardeşin ortak kaderi

Fatima El Abdullah'ın yoğun dumandan etkilenen çocukları Rim (11), Velid (10), Hasan (5) ve Muhammed (4), çevredeki vatandaşlar tarafından evden çıkartılarak, sağlık ekiplerine teslim edildi.

Ambulanslarla kent merkezindeki çeşitli hastanelere kaldırılan kardeşler, tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Çocukların yakınları gözyaşı döktü.
Çocukların yakınları gözyaşı döktü.

4 kardeşten geriye ayakkabıları kaldı

Konya'nın Karatay ilçesinde çıkan yangında, yaşamını yitiren, yaşları 4 ile 11 arasında değişen 4 kardeşten geriye ayakkabıları kaldı. Yangın çıkan dairenin girişinde bulunan çocuklara ait ayakkabılar, görenlerin yüreklerini burktu.

"Anne yemek almaya gitmiş"

Aynı binada oturan Fadime Kestek, çocukların evden çıkarılırken durumlarının kötü olduğunu söyledi. Kestek, "Sabah ilacımı almak için kalktım. Bir bağrışma vardı. Sesler çatı katından geliyordu. Adam eşini dövüyor zannettim. Sonra komşular geldi, yukarıda yangın var siz de yanacaksınız aşağıya inin dediler. Çocukları aşağıya inerken gördüm. Kötüydüler. Komşumuzun bir tanesi çocuğu içerden alıp üzerine su döktü. Annesi yemek almak için aşevine gitmiş babası da işe gitmiş. Çocukların biri engelliydi. Suriye'de olmuş. 4 çocuk da öldü. Annesi sobayı yakıp öyle gitmiş. Yangın da sobadan çıkmış" dedi.

Polis olay yerinde incelemelerde bulundu.
Polis olay yerinde incelemelerde bulundu.

"Kapıyı kırıp çocukları çıkarmışlar"

Ailenin yakını olan Suriyeli Muhammed Elez ise, "Babası işe, annesi de yemek almaya gitmiş. Çocuklar o sırada yatıyormuş. Anneleri sobayı yakıp gitmiş. Evden dumanlar çıkmış. Kapıyı kırıp çocukları dışarı çıkarmışlar. Çocuklar çok az nefes alıyormuş. Ambulansla hastaneye kaldırıldı. Orada da hayatını kaybetmişler " diye konuştu.

Otopsi yapılacak

Öte yandan hayatını kaybeden 4 kardeşin cansız bedenleri otopsi işlemleri için Konya Numune Hastanesi'ne getirildi. Cmhuriyet Savcısı tarafından yapılan otopsi işlemlerinin devam ettiği belirtildi. Ailenin yakınlari ise hem evin önüne, hem de hastaneye akın etti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >