Polis ekipleri susuz bırakılan köpeğin sahibini affetmedi

Amsterdam polisi susuz kalan köpeğin fotoğrafını sosyal medya hesaplarından paylaştı.
Amsterdam polisi susuz kalan köpeğin fotoğrafını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Hollanda'da polis ekipleri bir turistin köpeğini susuz bıraktığı ihbarını alınca harekete geçti.

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da 30 dereceye yakın sıcakta köpeğini susuz bırakan bir turist, "hayvana kötü davrandığı gerekçesiyle" gözaltına alındı.

Amsterdam polisinin sosyal medya üzerinden duyurduğu olay, Çarşamba günü öğleden sonra, "başkentin kalbi" sayılan Nieuwendijk'ta meydana geldi. BBC'nin haberine göre, köpeğiyle birlikte alışveriş sokağında dolaşan erkek turist, bir süre sonra aldığı uyuşturucunun etkisiyle, sokağın köşesinde uykuya daldı.

Susuz bırakılan köpeğin sahibini polise ihbar ettiler

Bir süre sahibinin başında bekleyen köpek, susuzluğa dayanamayınca çevredeki dükkanlara girerek su aramaya başladı. Bir giysi mağazasının çalışanları köpeğe su vererek, durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen polis, turisti uyandırarak, "köpeğine karşı gereken özeni göstermediği gerekçesiyle" gözaltına aldı. Köpeğe de el koyan ekipler, hayvanı veterinere götürerek sağlık kontrolünden geçirdi.

İyi davranma sözü verdi

Karakoldaki arama sırasında cebinden bir de bıçak çıkan erkek turiste para cezası verildi ve bu ceza peşin olarak tahsil edildi. Savcılık, 24 saat hücrede tutulduktan sonra serbest bırakılan ve köpeğine iyi davranma sözü veren turiste, hayvanın iade edilmesini kararlaştırdı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >