Koronavirüs salgınını fırsata çevirdi: Damat, düğünü 85 dolara mal etti

Mercy Kamusimiire ve Groom Wilson çifti
Mercy Kamusimiire ve Groom Wilson çifti

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan Uganda’da salgın düğünlere engel olamadı. Maddi durumu iyi olmayan damat, salgın nedeniyle sokak kısıtlamasını fırsata çevirerek düğünü 85 dolara mal ettiğini belirtti.

Doğu Afrika ülkesi olan ve görkemli düğünleri ile bilinen Uganda’da salgının yayılmasını önlemek için sokağa çıkma yasağı uygulayan hükümet kararına göre, düğünler rahipler de dahil olmak üzere 10 kişiye kadar küçültülmüştü.

Koronavirüs düğüne engel olamadı

Yüzlerce insanın bulunduğu ziyafetlerle kutlanan lüks düğünleriyle tanınan Uganda'nın Mbarara kentinde yaşayan Mercy Kamusimiire ve Groom Wilson çifti, düğün planlarını aylar öncesinden yaptıkları için koronavirüsün engel olmasına izin vermedi.

Düğünlere 10 kişi sınırlaması

Çift, hükümetin virüsle mücadele kapsamında aldığı karara göre getirilen 10 kişilik sınırlama kuralına uyarak düğünlerini gerçekleştirdi.

Düğün 85 dolara yapıldı

85 dolara mal olan düğünün ertelenmesi için hiçbir neden olmadığını söyleyen damat Wilson, “Akrabalarımızın düğünümüzle bir sorunu yoktu, çünkü evimizden uzakta yaşıyorlar. Hatta bunun masrafları azaltmak için bir fırsat olduğunu bile söylediler" dedi.

Maddi olarak zorda olduklarını söyleyen gelin Mercy ise "Kocamın çok parası yok. İşlerimiz iyi değil. Bu yüzden koronavirüsün yol açtığı bu durumu, çok fazla para harcamadan büyük bir adım atmamıza yardımcı olma planı olarak görüyoruz" ifadelerini kullandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >