Kütüphaneyi ele geçiren yılanlar esrarengiz bir biçimde ortadan kayboldu

Arşiv
Arşiv

Amerika’nın başkenti Washington'daki Georgetown Kütüphanesi'nde onlarca yılan tespit edilince kütüphane iki gün karantinaya alındı. Bir yılanın ölüsü bulunurken, diğer yılanlar esrarengiz biçimde gözden kayboldu.

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre olaylar, ABD'nin başkenti Washington'daki Georgetown Kütüphanesi'nde geçen cumartesi günü bir kütüphane çalışanının binanın alt katında bir yılan görmesiyle başladı.

Görevli hayvanı yakalayarak kütüphaneden çıkardı ve ormana saldı; ancak daha sonra diğer çalışanlar da içeride çok sayıda yılan gördüğü söyledi. Nereden geldiği belli olmayan yılanların paniğe yol açtığı kütüphanede yönetim bir ilaçlama şirketi ile binanın yılanlardan temizlenmesi için anlaştı.

İlaçlama şirketi binadan dışarıya çıkabilecek her tarafı kapatıp kütüphaneyi iki günlüğüne karantinaya aldı. Şirket görevlileri dün kütüphaneyi açtığında sadece bir yılanın ilaçlama sonucu öldüğünü tespit etti, diğerlerinin ise esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolduğu belirtildi.

Kütüphane yetkilileri daha önce böyle bir olayla karşılaşmadıklarını aktardı.

Yerel yetkililer ise son haftalarda günlerce süren yağmurlardan dolayı yılanların bölgedeki ev ve iş yerlerine girdiğini tahmin ediyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >