Macron'a Fransa'da huzur yok: Gittiği tiyatroda protesto edildi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron.
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron.

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Paris'teki bir tiyatro salonunda olduğuna ilişkin bazı gazeteciler tarafından sosyal medyada paylaşım yapılmasının ardından, onlarca eylemci tiyatro salonun önünde toplandı.

İÇİNDEKİLER

Fransız basınında yer alan haberlere göre, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Paris'teki bir tiyatro salonunda olduğuna ilişkin bazı gazeteciler tarafından sosyal medyada paylaşım yapılmasının ardından, onlarca eylemci tiyatro salonun önünde toplandı.

Emeklik reformunu protesto eden gösterciler, Macron karşıtı sloganlar attı. Göstericiler, tiyatro salonuna girmeye çalıştı ancak polis engeliyle karşılaştı.

Macron ise tiyatro salonundan güvenlik güçlerinin eşliğinde ayrılabildi. Fransa'da 5 Aralık'tan bu yana Macron yönetiminin emeklilik reformuna karşı grev ve gösteriler düzenleniyor.

Fransa'da sular durulmuyor: Macron karşıtları yeniden sokaklarda... Fransa'da sarı yelekliler ve Macron yönetiminin emeklilik reformunu protesto edenler ülke genelinde gösteri düzenlendi. Eylemde göstericiler bir hükümet binasının demir kapısını yıkmak istedi. Onlarca gösterici demir kapıyı iterek amacına ulaştı fakat çok sayıda kişi kapının altında kalarak yaralandı. O anlar dünya basını kameralarına anbean yansıdı.
Video: Ahmet Zarifoğlu