Maduro dünyadan destek istedi

Venezuela Devlet Başkanı Nicols Maduro, ülkesinin durumuna ilişkin bir basın açıklaması yaptı.
Venezuela Devlet Başkanı Nicols Maduro, ülkesinin durumuna ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD Başkanı Venezuela'yı yine askeri müdahaleyle tehdit ettiğini belirterek, tüm dünyanın dayanışmasını istediğini açıkladı.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD Başkanı Donald Trump'ın bugün yine ülkesini askeri müdahaleyle tehdit ettiğini belirterek, "Tüm dünyanın dayanışmasını istiyorum." dedi.

Protesto gösterilerinde çocuklarda görünüyor.
Protesto gösterilerinde çocuklarda görünüyor.

Başkent Caracas'taki Devlet Başkanlığı Sarayı Miraflores'de, Devlet Başkan Yardımcısı Delcy Rodriguez ve Tarım ve Toprak Bakanı Wilmar Castro Soteldo ile ülkenin farklı bölgelerindeki tarım ve hayvancılık projelerini canlı bağlantılarla denetleyen Maduro, burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Birçok çözüm önerisi mevcut"

Trump'ın, kendisine yöneltilen "Venezuela'ya askeri bir çözümün ihtimal dahilinde olup olmadığı" sorusuna, "Birçok çözüm önerisi mevcut. Tüm seçenekleri değerlendiriyoruz." şeklinde cevap verdiğini belirten Maduro, "Bugün ABD Başkanı Venezuela'yı yine askeri müdahaleyle tehdit etti. Tüm dünyanın dayanışmasını istiyorum." ifadesini kullandı.

Ülke genelinde zaman zaman gösteriler düzenleniyor.
Ülke genelinde zaman zaman gösteriler düzenleniyor.

"Biz kimsenin kölesi değiliz"

"ABD'nin Venezuela'yı kontrol etme girişimi" karşısında halkın tarihi bir kahramanlıkla direnç gösterdiğini dile getiren Maduro, ne olursa olsun Venezuela'ya saygı duyulmasını sağlayacaklarını söyledi.

Maduro, "Biz kimsenin kölesi, dilencisi, hizmetçisi değiliz. Biz, özgür kadın ve erkekleriz. İçimizde taşıdığımız bu haysiyet bizim en büyük şevkimiz ve memnuniyetimizdir." dedi.


Trump soruları yanıtladı

Venezuela'ya askeri bir çözümün ihtimal dahilinde olup olmadığı sorulan ABD Başkanı Donald Trump, "Birçok çözüm önerisi mevcut. Tüm seçenekleri değerlendiriyoruz." şeklinde konuşmuştu.

Başkan Trump, konuya ilişkin açıklama yaptı.
Başkan Trump, konuya ilişkin açıklama yaptı.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun görevi bırakmaması durumunda, ABD'nin birçok yedek planı olduğunu belirten Trump, Venezuela'ya asker göndermeyi düşünüp düşünmediği sorusuna ise "Hiçbir zaman öyle bir şey söylemedim." diye yanıt verdi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >