Malatya'da 4.7 büyüklüğünde deprem

Arşiv
Arşiv

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Malatya Pütürge'de 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Depremin ardından 3'ün altında iki artçı sarsıntı daha gerçekleşti.

Malatya'da 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD, saat 12.19'daki depremin merkez üssünün Pütürge ilçesi olduğunu duyurdu. Depremin derinliği 6,93 kilometre olarak belirlendi.

Depremin ardından 3'ün altında iki artçı sarsıntı daha gerçekleşti.

"Can ve mal kaybı yok"

AFAD tarafından 4,7 büyüklüğündeki depremin ardından yapılan açıklamada "Pütürge ilçesinde meydana gelen deprem sonrası, şu an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Tarama çalışmaları devam etmektedir" denildi.

Malatya Valisi'nden açıklama

Malatya Valisi Aydın Baruş, depremin ardından ekiplerin saha çalışması başlattığını belirterek, "Şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk söz konusu değil. Ekip arkadaşlarımız sahada çalışmalarına devam ediyoruz. AFAD ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz ilçe merkezi ve bağlı mahallerde taramasını sürdürüyor" diye konuştu.

"Çelikhan-Erkenek-Türkoğlu kesimi riskli"

Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Arkadaşlar, öğlen Malatya-Pütürge-Bölükkaya’da 4,8’lik deprem oldu. Elazığ depreminden sonra DAF Elazığ depreminde kırılan kolunun GB ucuna, yani Çelikhan-Erkenek kesimine depremlerle stres transfer ederek orayı zorluyor. Çelikhan-Erkenek-Türkoğlu kesimi riskli" ifadelerini kullandı.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >