Malatya'da yıkılan binadan çıkan kazazede anlattı: Tavukçuyu uyardım dinlemedi

Göçük altından çıkan kazazede Şemseddin Bozdemir
Göçük altından çıkan kazazede Şemseddin Bozdemir

Malatya'nın göçük yaşanan binanın enkazından kendi imkanlarıyla çıkan Şemseddin Bozdemir, binada bulunan tavukçu dükkanının genişletilmesi için çalışma yapıldığını söyledi. Tavukçuyu bina konusunda uyardığını belirten Bozdemir, " 'Burası eski bina dikkat et' diyorduk. 'Abi kayıtsız ol, ben onların hepsinin şeyini yaptım' diyordu. Ondan sonra bu olayla karşılaştık" dedi.

Merkez Yeşilyurt ilçesindeki Sıtmapınarı Mahallesi İnönü Caddesi'nde bulunan iki katlı bina kolonların kesilmesinin ardından yıkıldı.

Göçüğün altından kendi imkanlarıyla çıkan Şemseddin Bozdemir, gazetecilere, İnönü Caddesi'ndeki iki katlı binaya olaydan 10 dakika önce geldiğini anlattı.

"Tavukçuyu uyardım"

Binanın üst katında bulunduğunu, alt katta ise tadilat yapıldığını belirten Bozdemir, şöyle konuştu:

"Alt kattaki fırın daha önce boşaltılmıştı. Fırının yerini tavukçu kendi iş yerine katıyordu. Gelip geçtiğimizde, 'Nasıl ettin?' diye soruyorduk. 'Abi bir an önce hizmete açmak için uğraşıyorum.' diyordu. 'Burası eski bina dikkat et.' diyorduk. 'Abi kayıtsız ol, ben onların hepsinin şeyini yaptım.' dedi. Ondan sonra bu olayla karşılaştık."

"Duvar patlayınca oradan çıktık"

Ölümle burun buruna geldiğini, hayatta kaldığı için sevinçli olduğunu dile getiren Bozdemir, "Tabya üzerimize çöktü. Duvar patladı, o patlaktan çıktık. 2 arkadaşımı da kendim tutup yukarıya, çatıya çektim çıkardım. Arkada İmam Hatip okulu var. O okulun duvarına bakan kısmında boşluktan kendimizi kurtardık. Ben girdiğimde 15-20 kişi vardı. Yaralılardan arkadaşlarımız var, onlardan da haber aldık. Ciddi durumlarının olmadığını öğrendik, sevindik." sözleriyle olay anını anlattı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >