Market fiyatları daha da düşecek

Market alışverişi
Market alışverişi

Türkiye'nin önde gelen gıda toptancı sitesi Gimat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Aydoğan, kurdaki gerilemenin sonucu olarak market fiyatlarının daha da düşeceğini bildirdi.

Market
Market

Aydoğan, yaptığı yazılı açıklamada, gerek üretim gerekse tedarik ve doğrudan lojistik süreçlerinde piyasada hiçbir aksaklık bulunmadığını belirtti.

Kurdaki gerilemeyle market fiyatlarının da düşmeye başladığına işaret eden Aydoğan, "Fiyatlardaki bu düşüş mevcut ürünlerin sirkülasyonu ile kademeli olarak daha da düşecektir." değerlendirmesinde bulundu.

  • Öte yandan:
  • Ekonomide açıklanan yeni model ve alınan tedbirlerin ardından dolar kurundaki sert düşüşe rağmen beklenen indirimler raflara yansımadı. Gıdadan tekstile, ayakkabıdan temizlik ürünlerine kadar tüm ürünlerde 20 Aralık’tan önceki tarihli etiketler duruyor. Değişenlerde ise indirim yüzde 5’i geçmiyor.

Döviz kuru gerekçesiyle en çok zam yapılan yumurta, beyaz peynir, zeytin, makarna, un, sıvıyağ ve pirinç gibi temel gıdaların fiyatları döviz kurunda yaşanan yüzde 40’lık geri çekilmeye rağmen olduğu gibi duruyor.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >